Diskusijos / lrytas.lt - Jūs nesate prisijungę
Ankstesnė Kita Aukštyn Tema Programinė įranga / Internetas / Interneto ryšys yra, tačiau tinklapiai neveikia (užrakinta) (8994 skaityta)
- aistencja 2009-06-17 16:13
Dirbu tokį  darbą kuriame būtinas internetas. Per kameras, kompiuteryje stebiu kitas firmas... Mano viršininkas pamatęs, kad naudojuosi internetu ne tik darbui bet ir savo poreikiams, kažką padarė kad nebeglaiu prisijungti prie tinklapiu. Kur problema? Ryšį rodo kad viskas puiku, per kameras matau - jei nebūtų interneto nematyčiau. Įejus į internetą rodo įprastini explorer langa kad negalima prisijungti. Kur problema? Ką jis galėjo padaryti? Prašau pagalbos ;]
Įspėjimai: 0
Tėvinis linutas 2009-06-17 18:24
nezinau, bet gal 80 portas uzdarytas
Įspėjimai: 0
Tėvinis Venia 2009-06-17 20:13
Kaip sis adminas padare...ir nieko tu nepakeisi
Įspėjimai: 0
Tėvinis untanas 2009-06-18 07:57
darbe dirbt reikia;) sys adminas viska valdo:-D
Įspėjimai: 0
Tėvinis Astral 2009-06-18 08:18
uzblokuoti DNS? :-)
80% pasaulio gyventojų turi būti pašalinti, kad žmonija galėtų išlikti.
Įspėjimai: 0
Tėvinis Andrius.D. 2009-06-28 17:52
Jeigu "kažką padarė" ne tavo kompe, o tinkle, tai pamiršti šitą reikalą ir naudoji kompiuterį tam, kam jis ten buvo pastatytas ;-) Aš rimtai. O vien dėl įdomumo gali pasižaist su tokiom komandom:
ping google.com
Parašai čia kokį atsakymą davė, pvz.: "Could not find host google.com", arba "Pinging google.com [74.125.45.100] with 32 bytes of data: / Request timed out. Request timed out. Request timed out. Request timed out.", ar dar kažką.

Pabandai atsidaryt iš to kompo adresą: http://74.125.45.100/

Rašyk, kokie rezultatai.
Įspėjimai: 0
Tėvinis - prusas 2009-07-01 11:24 Redaguota: 2009-07-01 11:27
Jei tu stebi kitų firmų kameras reiškia jungtis  su internetu yra. Klausimas kas užblokuota. Todėl nepatingėk tiksliai atsakyti į tau užduodamus klausimus, sprendimas tikrai bus rastas ;-).Net jei jis tai padarė tinkle.
Ir tai praeis....
Įspėjimai: 0
Tėvinis - Andrius.D. 2009-07-01 15:43 Redaguota: 2009-07-01 15:49

> sprendimas tikrai bus rastas ;-).Net jei jis tai padarė tinkle.


Nebūk toks tikras ;-) Galima pakankamai griežtai apribot srautą. Ką tu žinai, galbūt visų įmonių kamerų srautas tarp ofisų vaikšto per VPN tunelius ir ant maršrutizatorių aprašytos ypač griežtos taisyklės, kad vienam gale esantis vienas hostas matytų tiktai vieną esantį kitame gale, ar pan.
Noriu, galiu pvz. padaryt, kad tarkim mano potinklio IP 192.168.64.29 galėtų išeiti iš savo vidinio potinklio tiktai per "Any VPN Interface", o išėjimas per "Any Internet interface" jam būtų uždraustas.
Jeigu gilinantis toliau, tai lokaliam kompe su Windows XP Pro galiu taip apribot paprasto vartotojo teises, jog jis ne tik, kad negalės keist visiškai jokių parametrų, įskaitant tinklo gateway, DNS ar savo IP, bet negalės net taskbar atrakint ir į ekrano viršų pakelt ;-) Taip pat galiu uždraust paleisti bet kokią programą, kurios nėra mano nustatytame sąraše. Ir ribot ne bukai pagal pavadinimą, o pagal *.exe failo hash. Įtraukiu į sąrašą tiktai kamerų stebėjimo programėlę ir dar keletą darbui būtinų, o kitas draudžiu.

Galiu dar tęst ir tęst iki begalybės. Kokią tu išeitį rastum tokiam kompe? :-)
Įspėjimai: 0
Tėvinis - grawity 2009-07-01 17:32 Redaguota: 2009-07-01 17:34
Duris.

Aš turbūt nesugebėčiau normaliai dirbt kur nors, kur vienas sysadmin'u pasivadinęs asmuo mano, kad jis vienintelis žino, kurį pikselį liesti sveika, o kurio ne.
Įspėjimai: 0
Tėvinis - Andrius.D. 2009-07-01 19:21 Redaguota: 2009-07-01 19:33
Jeigu manai, kad IT admino įvesta tvarka trukdo tau dirbti, tai eini pas direktorių ir kalbiesi su juo. Jeigu įmonės direktorius man pasakys, kad ponaičiui "X" efektyviam darbui reikalinga prieiga prie one.lt, tai aš ponaičiui "X" tą prieigą suteiksiu :-)

Apie darbo sąlygas ir IT saugumo politiką sprendžia ne darbuotojai. Jeigu klausysi kiekvienos sekretorės užgaidų, tai greitai pasidarysi zoologijos sodą iš IT infrastruktūros. Visi "gudročiai", mėgstantys "maištaut" ar manantys, kad geriau už adminus žino, kokia turi būt tvarka ir laužantys taisykles turi būt baudžiami ir bus nubausti.
Jeigu nesijauti 100% "in control", tai joks tu ne adminas. Galų gale, kompas tau duotas darbui, ar pramogoms? Jis yra įmonės nuosavybė, ar tavo?

Turėk omeny, kad griežta tvarka ir ribojimai niekada nėra daromi be reikalo. Nebūna taip, kad sėdi sau darbe, nėr ką veikt, tai "ai, o davai paerzinam darbuotojus, uždraudžiam ką nors, vis įdomiau bus, kai pradės masiškai skambinėt ir skųstis..." Jeigu anksčiau temos autoriui internetas veikė, o nesenai vadovas "kažką padarė" tikslingai, kad neveiktų, esu beveik tikras, kad tam buvo ir priežastis. Ir taip, tu visiškai teisus, kai sąlygos darbe netenkina, visada gali išeiti kitur ;-)

Tiesa, dėl taskbar užrakinimo, tai taip turbūt niekur nėra daroma, aš čia tik parašiau kaip pavyzdį, kad apriboti vartotojo galimybes lįst kur nereikia galima tikrai labai smarkiai ir kad ne visada "įmanoma rast kokį nors sprendimą", kaip sakė prusas.
Įspėjimai: 0
Tėvinis - prusas 2009-07-02 07:07 Redaguota: 2009-07-02 07:35
Pirma, aš manau , kad čia yra pakankamai aukšto lygio specialistų kurie yra pajėgūs vesti karą sektretorės vardu su įmonės adminu . Tu pats tai įrodai. ;-)
Antra manau kad sportinis interesas gali būti visai pakankamas motyvas tokiam karui. Be to juk įdomi būtų tokių draudimų stiprėjimo istorija ;-) Vargu ar adminas taip jau iš karto puls daryti super kietą gynybą, pradžioje uždraus DNS, po to pridės keletą filtrų.Tai puiki patirtis kiek iš tikrūjų reikia skirti jėgų esant tokiai situacijai.
Trečia, noras kontroliuoti yra iš esmės klaidingas. Darbdavys moka už darbo rezultatus, o ne už galimybę tenkinti savo valdžios poreikį. Mes gyvename ne baudžiavoje. O deja kaip taisyklė darbdaviai labai dažnai suplaka šias dvi skirtingas veiklos sritis. Gauti darbo rezultatus ir nemokamą liokajų mokant tik už darbo rezultatus.
Ketvirta, apribojimų adminai griebiasi tik tais atvejais , kai jiems patiems neužtenka kvalifikacijos ir noro taip apsaugoti sistemą, kad darbuotojas to nejaustų. Jei tam trukdo sekretorės vaikščiojimas po internetą, tai toks adminas šūdinas ir nusipelno geros pamokos.
Dėl kompo užrakinimo... Turint fizinį priėjimą prie kompiuterio, ypač su XP, nėra jokių problemų pasikelti savo teises iki administratoriaus ir nusiimti visus draudimus, tam net egzistuoja spec CD skirtas sekretorėms. ;-)Kas liečia trafiko filtravimą, tai nesenai skaičiau kaip šifruoti trafiką , kad filtrai negalėtų atskirti mp3 formato.Taigi esant norui daug kas padaroma ir kolektyviniam protui vargu ar vienas adminas pajėgus pasipriešinti.
Ir tai praeis....
Įspėjimai: 0
Tėvinis Andrius.D. 2009-07-02 07:50 Redaguota: 2009-07-02 07:52

> Jei tam trukdo sekretorės vaikščiojimas po internetą, tai toks adminas šūdinas ir nusipelno geros pamokos.


Paprastai priėjimas prie tinklapių uždaromas ne admino, o vadovų/direktoriaus iniciatyva. Dažnai tam, kad sekretorės neužsiimtų pašaliniais reikalais.

> Dėl kompo užrakinimo... Turint fizinį priėjimą prie kompiuterio, ypač su XP, nėra jokių problemų pasikelti savo teises iki administratoriaus ir nusiimti visus draudimus, tam net egzistuoja spec CD skirtas sekretorėms. ;-)


Na, už tokį elgesį jau greičiausiai būtų susilaukiama nuobaudų. Jei jau pradėt tokį karą, tai tada slaptažodis ant BIOS ir plomba-lipdukas ant korpuso. Vienintelis boot-device paliktas HDD.

> Kas liečia trafiko filtravimą, tai nesenai skaičiau kaip šifruoti trafiką , kad filtrai negalėtų atskirti mp3 formato.Taigi esant norui daug kas padaroma ir kolektyviniam protui vargu ar vienas adminas pajėgus pasipriešinti.


Paskaityk aukščiau. Jeigu nori atkirst vieną kompą nuo interneto, tai ir atkirsi, ir nusispjaut tau į srauto šifravimus arba formatus. Jei padaryta, kad kompas apskritai į internetą išėjimo neturėtų, o matytų tiktai nurodytus kompus/potinklius per VPN, tai niekur per daug nepamaištausi.

Apskritai, tai aš už laisvę, tačiau čia kalbu tik apie tokius atvejus, kai ribojimai daromi esant reikalui, arba gavus nurodymą iš aukščiau. Jeigu dirbtum adminu ir įmonės direktorius pasakytų, kad nuo rytdienos darbuotojai negali vaikščioti nurodytais interneto adresais ir negali paleidinėti jokių su darbu nesusijusių programų, tu turbūt vistiek klausytum sekretorės, kuri prašo atblokuoti pazintys.lt? Ar kaip? Supraskit, kad tokie griežti sprendimai dažnai nėra tavo pasirinkimo laisvės klausimas. Jeigu tau nurodyta padaryt taip ir taip, tai ir darai. Filosofijoms apie aukštas materijas, laisvės troškimą ar labai šviesius idealus vietos nėra.
Įspėjimai: 0
Tėvinis Andrius.D. 2009-07-02 07:58
Beje, man irgi šituo atveju labai įdomus pats procesas to karo tarp admino ir vartotojo, dėl to visai noriu padėt žmogui, tik kad jis kažkur pradingo, neberašo :-) Jei atidarys Google per IP, kaip rodžiau, tai bus aišku, kad su DNS negerai. Tada eisim toliau...
Įspėjimai: 0
Tėvinis - Andrius.D. 2009-07-02 08:03
Ir dar, dabar pagavo azartas, tai jau beveik sugalvojau patikimą būdą kaip apsisaugot nuo tų CD su password reset įrankiais, kurie SAM DB laužo :-p Tik tiek, kad praktikoj neprireiks, bent artimiausiu metu. Niekur šitiek tokių griežtų priemonių dar neteko taikyt + vartotojų retokai pasitaiko tokių gudrių.
Įspėjimai: 0
Tėvinis prusas 2009-07-02 15:30
Va,va....Man irgi įdomu, bet deja klausiantieji matyt kaip taisyklė atsimuša į DNS ir to pakanka. O protingi matyt sugeba taip suktis kad jiems draudimų niekas nededa :-)). Todėl rimtas eksperimentas ir neįvyksta.
Ir tai praeis....
Įspėjimai: 0
Tėvinis - XeNixaZ 2009-07-01 19:03
Atsinešt į darbo vietą savo skreitinuką su mobiliu internetu:-D
There are no Easter Eggs in this program.
Įspėjimai: 0
Tėvinis - Diobrin 2009-07-02 17:25

>skreitinuką:-D

100 - ne greitis, stulpas - ne kliūtis.
Įspėjimai: 0
Tėvinis - Valdulis 2009-07-02 18:58
Jei čia kas nors Tau juokinga, tai akivaizdu, kad jau ne kartą esi į tą „ne kliūtį“ (žr. savo parašą) atitrenktas :-)
Čia dar dvelkia XX-uoju amžiumi. [Ignoruojamieji, galite nesivarginti man rašyti, vis tiek to nematau.]
Ar žinai, kad...  „Komj. tiesos“ tikslas – nutautinti Lietuvą – jau beveik pasiektas?
Įspėjimai: 2
Tėvinis Diobrin 2009-07-02 21:30
OT: na, aš irgi už lietuvių kalbą, bet ne iki tiek, kad patiems sunku susikalbėti...
100 - ne greitis, stulpas - ne kliūtis.
Įspėjimai: 0
Ankstesnė Kita Aukštyn Tema Programinė įranga / Internetas / Interneto ryšys yra, tačiau tinklapiai neveikia (užrakinta) (8994 skaityta)

UAB „Lrytas“, Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius. įm. kodas 300781534, įregistruota LR įmonių rejestre, rejestro tvarkytoja: Valstybės įmonė Registrų centras.
lrytas.lt redakcijai rašykite adresu news@lrytas.lt. Iškilus techniniams nesklandumams rašykite webmaster@lrytas.lt
Visos teisės saugomos. © 2018 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
Veikia mwForum 2.12.0 pagrindu. © 1999-2007 Markus Wichitill