Diskusijos / lrytas.lt - Jūs nesate prisijungę
Ankstesnė Kita Aukštyn Tema Bendrosios diskusijos / Liaudies balsas / Stiklo audinys + klijai EPD (užrakinta) (14229 skaityta)
- QWERTYS 2008-05-11 17:19
Ar teko kam nors kažką panašaus derinti. Žodžiu manau taiip, padarau formą iš medžio, ją padengiu folija (kad nepriliptų detalė) ir tepdamas klijus EPD (rusiški epoksidiniai) kloju stiklo audinį, taip gamindamasis reikiamus gaubtus. Po to juos nuglaistau automobiliniu glaistu, nušveičiu ir nudažau.. Realu ??? Ar darėt kas nors ką nors tokio. Kaip realiai tai gaunasi, kokios viso šito technologino proceso plonybės? Kas turit kokių patarimų?

Iš anksto dėkoju...
Tėvinis - stainless 2008-05-11 19:49
Na vėl aš... :-)
Teko ir tuo užsiimti. Tavo išdėstyti principai teisingi, bet reikalingos korekcijos.
1. Formą daryk iš gipso. Ir padaryti lengviau ir prilipdyti, kur trūksta, galima. Paviršių darai gipsinį, 2-3cm storio, ertmes užpildai, kad ir plytgaliais.
2. Folija netinka, prilips prie dirbinio, nenukrapštysi. Geriausiai padengti išlydytu parafinu, teptuku, 2-3 kartus. Parafinas lengvai pašalinamas nuo paviršiaus karštu vandeniu.
3. Jei EPD pirksi parduotuvėje, bus labai brangu. Geriausiai pirkti atskirais komponentais:
- derva 85-90%
- kietintojas (polietilenpoliaminas), 5%
- plastifikatorius(dibutilftalatas arba ricina) 5-10%
4. Gali naudoti poliesterinę dervą ir kietintoją(naudojama baldų gamyboje), tas pats polimeras, kaip ir automobilinis glaistas. Gali naudoti purškiamą automobilinį glaistą, tik teks dirbti greitai. http://www.dinitrol.lt/produktas.php?pro_id=10
Jei gausi epoksidinių dažų, gali irgi naudoti. Gali naudoti ir kitas dvikomponentes savaime kietėjančias kompozicijas, skirtas lauko darbams.
5. Galima panaudoti ir dvikomponentinį savaime kietėjantį parketinį laką, tik teks naudoti daugiau stiklo audinio sluoksnių.
6.Kaipo stiklo audinį, naudok stikloaudinio tapetus. Pasirinkimas pagal tankį ir svori yra nemažas.
7. Lenkimuose teks naudoti stikloaudinio juosteles(susikarpysi) Kiekvienam sluoksniui teks juostas pasukti 90 laipsnių kampu.
8. Stiklo audinio sluoksnių skaičius 3-5. Kokio nori tvirtumo.
Sekmės :-)
Tarp kvailumo ir genialumo skirtumas yra tas, kad genialumas turi savo ribas.
A.Einšteinas
Įspėjimai: 0
Tėvinis - QWERTYS 2008-05-11 20:20
Supratau, dėkoju už informaciją ir kausinėju toliau. Parafinas ar folija iš esmės netaip svarbu, nes ten bus vidinė detalių dalis. Nors kiek  suprantu parafinas lengviau užklojamas, nečiužinės nevažinės.  Forma vistik pasilieku  medinę nes - kaip jau turėtum suprasti tai kaip ir toliau vystoma velomobilio idėja, tiksliau aptakaus jo korpuso. Kadangi gaubto dalys turės jungtis vienos su kitom tai ir formas teks derinti vienas prie kitų, todėl junginėti kilnoti ir sandėliuoti formas prigrūstas plytgalių nlb patogu. Kadangi korpusinės detaalės gaubtos  planuoju iš lentų ar plokštės padaryti karkasą o ant jo gaubti fanerą, taip tikiuosi išgauti tobulesnius lelkimo spindulius. mažus tarpus plyšius ir kt, bei smulkes detales ir pats galvojau formuoti iš gipso.
Dabar kaip nespecialistas tai nelabai supratau iš kur ir kokias ten tas komponentines medžiagas gauti, kur ir kaip jos parduodamos, kaip atrodo?  gal vistik rinktis dvikomponentinį parketo laką (čia tas kur laaaaaabai smyyyyyyrda?) su kurio teke susidurti. Ar bus korpusas pakankamai tvirtas, galbūt verta jame 'palaidoti' plonus aliuminio vamzdelius??? Ar naudodamasis stiklo audinio tapetais bei parketiniu laku gausiu norimą rezultatą?
Tėvinis - stainless 2008-05-11 20:55 Redaguota: 2008-05-12 07:50
Epoksidinės dervos visus komponentus anksčiau gaudavau per pažįstamą iš Prienų aviacijos gamyklos. Žinau, kad ją naudoja statybose betonui klijuoti. Kažkur prie Švenčionėlių yra gamykla, gaminanti stikloplastiko valčių korpusus.
Dėl parketinio lako, pabandyk paeksperimentuoti. Esu su juo apklijavęs dviem stiklo audinio sluoksniais fanerinę motorinę valtį. Gavosi normaliai.
Kiek dabar supratau, tai nori daryti kompozicinę konstrukciją nešančią. Bijau, kad namų sąlygomis nesigaus kokybiškai. Matomai, teks daryti nešančią konstrukciją iš duraliuminijaus. O stiklo audinio kompozitą tik kaip dekoratyvinį, apipavidalinatį elementą(gaubtai, uždengimai....
Velomobiliuose esu žalias, taigi nelabai ką ir patarsiu. Žinau tik, kad Šiauliuose yra toks Algirdas Zauka(s), kuris tuo užsiima. Kažkada tuo užsiėmė VGTU(VISI). Ieškok.
P.S.
Su fanera neišgausi 3D paviršių. Sakau tai, nes turiu nemažą patirti gaminant fanerines valtis.

>sandėliuoti formas prigrūstas plytgalių nlb patogu


Vietoje plytgalių gali naudoti putų polistirolą. Bus lengva forma. Kad nepirkti, gali panaudoti iš įvairių pakuočių, kurias išmeta...

>Parafinas ar folija iš esmės netaip svarbu


Kaip skiriamajį sluoksnį, gali panaudoti įpakavimo plėvelę. Ji gerai tamposi, taigi, lengvai padengsi erdvinius paviršius. Pašildžius su fenu, ji traukiasi ir gerai aptempia paviršius.
Tarp kvailumo ir genialumo skirtumas yra tas, kad genialumas turi savo ribas.
A.Einšteinas
Įspėjimai: 0
Tėvinis - QWERTYS 2008-05-11 21:00
Nu suklydai šiek tiek. Rėmas ir visa nešanti konstrukcija tik iš aliuminio profilių, iš stiklo audinio - aerodinaminis apdengimas...
Tėvinis stainless 2008-05-11 21:15
Tuomet, OK. Jokių sustandinimo strypų nereikia. Konstruodamas apdengimus numatai standumo profilius(išgaubimus, įdubimus, kampus, laptus, pastorinimus) iš to paties kompozito. Galima, kai kur ir armuoti metalu, pagal reikmę. Na, čia jau kūrybinės fantazijos sfera. Gausis kas nors negerai eksploatacijoje, prilipdusi, išpjausi - plastkas... :-)
Tarp kvailumo ir genialumo skirtumas yra tas, kad genialumas turi savo ribas.
A.Einšteinas
Įspėjimai: 0
Tėvinis - SigmaTHC 2008-05-12 08:11
Čia Plieninis gerą idėją pametė. Siūlyčiau nuvažiuos pas Prienų sklandukus ir su jais pasikonsultuot. Jie patirties lengvų konstrukcijų gaminime daug turi.
Įspėjimai: 0
Tėvinis - stainless 2008-05-12 09:20

>patirties lengvų konstrukcijų gaminime daug turi.


Be to, jie naudoja anglies pluoštą. Anglies pluošto kompozitas žymiai stipresnis už stiklo pluošto kompozitą. Taigi ir konstrukcija gali bųti žymiai lengvesnė...
Tarp kvailumo ir genialumo skirtumas yra tas, kad genialumas turi savo ribas.
A.Einšteinas
Įspėjimai: 0
Tėvinis - QWERTYS 2008-05-13 18:05
Nu šiandien senukuose pakilnojau stikko audinio tapeto roliką - sunkus padla, be to su raštu reikės bilekiek špakliovkos :-( . Paskui radau dar tokį variantą - http://www2.senukai.lt/LTU/catalogue.aspx?op=3&id=000050869326 šitas lengvas ir lygus. Kaip kašin su parketiniu laku paklijavus??
Tėvinis stainless 2008-05-13 20:11
Šis "audinys" - ne audinys, o velta medžiaga. Stiprumo negausi, nebent klosi daug sluoksnių. Reikia audinio...
Tarp kvailumo ir genialumo skirtumas yra tas, kad genialumas turi savo ribas.
A.Einšteinas
Įspėjimai: 0
Ankstesnė Kita Aukštyn Tema Bendrosios diskusijos / Liaudies balsas / Stiklo audinys + klijai EPD (užrakinta) (14229 skaityta)

UAB „Lrytas“, Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius. įm. kodas 300781534, įregistruota LR įmonių rejestre, rejestro tvarkytoja: Valstybės įmonė Registrų centras.
lrytas.lt redakcijai rašykite adresu news@lrytas.lt. Iškilus techniniams nesklandumams rašykite webmaster@lrytas.lt
Visos teisės saugomos. © 2018 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
Veikia mwForum 2.12.0 pagrindu. © 1999-2007 Markus Wichitill