Naujienos / lrytas.lt

Išplėstinė paieška >>
Diskusijos / lrytas.lt - Jūs nesate prisijungę
Ankstesnė Kita Aukštyn Tema Programinė įranga / Žinių bazė (DUK) / Patarimas: XP SATA draiveriai (užrakinta) (17113 skaityta)
- plugas 2007-10-23 16:21
Sveiki,

kai kam reikia SATA draiveriu, ir man to paties reikejo ir pasidariau ka norejau.
Labai paprasta ;-)

Jei turite nesiojama lapota ir neina suinstaliuoti XP SP2.
Pirma reikia parsisiusti SATA draiverius is firmos puslapio (asus, dell...) arba is trecio gamintojo kaip intel.
eini i Intel puslapi http://support.intel.com/support/chipsets/
ten pasirenki savo kompo motinines chip modeli. Pasirenki Intel® Matrix Storage Manager ir poto siunti XP windowsams draiverius   32-bit Floppy Configuration Utility for Intel® Matrix Storage Manager
Kitiems buna nvidia chipsetai arba AMD, tai ten irgi panasiai reikia siusti.
Parsiuntes programa ispakuoji failus arba praso ideti diskeli kad ispakuotu, jei pats neturi prasyk draugo kur turi floppy.
Tuos sata draiverius reikia idiegti i Windows XP instaliacini kompakta pasinaudojant nLite programa http://home.midmaine.com/~nlite/nlite/nLite-1.4.rc2.installer.exe
tada savo XP reikia ikopinti i Harda, per ta programa atidaryti xp folderi, spausti next kol pasirenki "Integrate drivers", "Insert drivers" ir viska jis padaro. Poto reikia iskepti i nauja CD ir bandyti instaliuoti XP nepaspaudis "F6", nes turi automatiskai atpazinti kieta diska.
Jeigu BIOS neranda SATA HDD, vadinasi reikia ijungti RAID nors ir turint viena HDD. Tada turetu rodyti harda.

Daug cia skaityti, bet manau kai kam pades.

Keywords: Acer, ASUS, Toshiba, Dell, HP, Sony, Fujistu

Dekui
pagausiu nušausiu :-D
Įspėjimai: 0
Tėvinis - Silkinas 2007-11-30 16:56
Ačiū už gerą patarimą. Bent man padėjo.
Problema buvo instalinti į Lenovo nešiojamą kompą su SATA disku WIN XP vieto "vištos".Na ir nenorėjo instaliuotis, nes nematė disko. Teko sukūrinėti WinXP su SP 2 ir pridėti SATA draiverius. Su nLite programa, pavyko puikiai.
    Dar nuo savęs galiu pridėti patarimą. Kadangi esu Acronis true image gerbėjas, tai instaliavau ir šią programą. Disko atvaizdą sukūrė puikiai. O va atkūrinėjant iš atvaizdo ir spaudžiant F11 vėl iškilo SATA "nematymo" problema. Išgelbėjo naujausia Acronis True image Home 11 versija. Gal kam taip pat padės.
Tėvinis amzinass 2008-03-31 18:28
Aš tai atjungiu sata palaikymą Biose ir viskas.
Tėvinis sooner 2008-07-24 06:06
Lenovo nešiojamame kompiuteryje tereikėjo įeit į bios'ą ir pakeist vieną nustatymą (dabar nepamenu, nes tas kompiuteris buvo ne mano), tada puikiausiai susiinstaliavo windows XP. Visas tvarkykles radau internete. ASUS ir HP firmų nešiojamiems kompiuterians tvarkykles winxp internete surasti labai sunku.
Pasitarimai nepagimdė nė vienos didžiosios idėjos, bet palaidojo keletą idiotiškų.
Tėvinis Romantishka 2008-01-08 23:16
Buvau susidūrusi su šia problema: "Setup did not find any hard disk drives installed". Taigi, turiu pasigaminusi toki XP SP2 instaliacinį CD su įdiegtais SATA driver'iais (mano NB: Toshiba Satellite U300-130; Intel® GM965 Express chipset). Jei kam labai reikia - galiu pasidalinti ;-)
Tėvinis Neandartalietis 2008-01-10 12:29 Redaguota: 2008-01-12 19:14
čia į DUK tinkamas ;-)
Tas , kuris sukurs Perpetum Mobile ...
Tėvinis richmondas 2008-02-29 21:31
Papildymas:
Gali būti taip, kad įdiegus sata driver'iuis į floppy ar windows XP instaliacinį diską, windows instaliacijos metu diskų vistiek neranda. Teko susidurti su šia situacija instaliuojant windows XP į IBM T60. Sukūriau floppy diską su driver'iais, F6, pasirenki kuriuos konkrečiai, lyg viskas OK, o po to instaliacija sako, kad diskų neranda. Nors turėtų rasti. Taigi BIOS'e pakeičiau SATA mode į 'compatible', ir tada instaliuojant nebereikėjo sata driver'ių ir visus diskus matė.
Ankstesnė Kita Aukštyn Tema Programinė įranga / Žinių bazė (DUK) / Patarimas: XP SATA draiveriai (užrakinta) (17113 skaityta)

UAB „Lrytas“, Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius. įm. kodas 300781534, įregistruota LR įmonių rejestre, rejestro tvarkytoja: Valstybės įmonė Registrų centras.
lrytas.lt redakcijai rašykite adresu news@lrytas.lt. Iškilus techniniams nesklandumams rašykite webmaster@lrytas.lt arba rimas.abromavicius@lrytas.lt
Visos teisės saugomos. © 2007 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
Veikia mwForum 2.12.0 pagrindu. © 1999-2007 Markus Wichitill