Diskusijos / lrytas.lt - Jūs nesate prisijungę
Ankstesnė Kita Aukštyn Tema Ką pasirinkti? / Kompiuteriai ir jų dalys / samsung 226bw ir 226cw? daug klaustukų bet mažai atsakymų (užrakinta) (47513 skaityta)
1 2  
- BoyXM 2007-10-04 09:53
Pradžiai keli žinomi ar mažaiau žinomi faktai:
1.Ne paslaptis, jog samsungas 226bw modelį pardavinėja su trimis skirtingomis panelėmis - S, A, C  (nuo geriausios iki blogiausios) ir jam giliai "dzin", kad vartotojas perka katiną maiše.
2.Žaidžiant su spalvų profiliais A panelę galima sukalibruoti beveik iki S lygio, C taip pat galima gerokai pagerinti, nes pastarojo gamykliniai nustatymai ganėtinai "kreivoki". Tam netgi siūlomi "third party" tinkantys profiliai internete.
2.Irgi žinia, kad naujos partijos eina su panaikintu žymėjimu, tad faktiškai nėra būdų patikrinti, ką pirkėjas gauna. Nebent kaip vienas veikėjas - nuimti galinį moniko dangtį ir ten susirasti bent jau pagaminimo indentifikatorių ----> http://www.bcchardware.com/index.php?option=com_content&task=view&id=4259&Itemid=40
3.Neseniai atsirado mistinis modelis 226cw su padidintu "gamut" iki 92%, kas teoriškai turėtų reikšti geresnę spalvinę gamą ir panašiai. Tiesa, niekas konkrečiai negali pasakyti, ar tai nors kiek matoma "ne ant popieriaus". Sklinda gandai, kad šis modelis gaminamas tik su gerai įvertinta originalia S (Samsung) panele. Tačiau gamintojui, kuris jau apgaudinėjo vartotoja su 226bw, reikia papildomai primokėti už 226cw. Deja, ne viskas taip paprasta. Neaišku ar "primetęs" keliasdešimt litų gausi tikrai kokybišką daiktą. Įtarimus galima patvirtinti pvz. čia: http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=6&ma1=36&mo1=224&p1=2104&ma2=36&mo2=232&p2=2156&ph=8
4. Susidaro įspūdis, kad 226cw išvis neprilygsta S panelei, bet gal net C. Pvz, ankščiau pateiktoje nuorodoje CW spalvos net po kalibracijos nieko gero nežada. Reakcijos laikai taip pat gerokai suprastėję.

Dabar klausimas pasvarstymui. Ką eiliniam pirkėjui lieka daryti - apsistoti ties katinu maiše ir tikėtis, kad jam "nuskils", o jei jau nenuskilo pabandyti pakalibruoti 226bw. Arba apsistoti ties brangesniu 226cw, kuris teoriškai turėtų būti "geresnis", bet dėl to kyla didelių klaustukų. Trečias variantas, ieškoti kažko, kas "nėra" samsung, bet čia atsiranda dar daugiau klaustukų. Asmeniškai aš linkstu ties 226bw, t.y. geriau žinoti su kuo turi reikalą (katinas nors ir maiše bet jau apipešiotas), o cw nei apipešiotas, nei normaliai aprašytas.
Gal kas nors turės kokių pastebėjimų ar patarimų. Iš anksto dėkui.

Įspėjimai: 0
Tėvinis - Rycis 2007-10-04 10:02
vienoj is nauju temu buvau papastines surinkta kompa. samsunga idejes bw, bet kolega forumietis mestelejo, kad 1000:1 negeras parametras, todel perejau ties cw variantu :-) ziuresim kas gausis realybeje...
hm...
Tėvinis BoyXM 2007-10-04 10:16
Šiaip dėl kontrasto čia irgi klaustukas 226cw 1000 vs 3000 226cw. Aišku tik tiek, kad kontrastas nebus 3 kartus didesnis, tai labiau gamintojų marketingo triukas. Geriausias būdas aišku būtų sustatyti abu monikus ir palyginti.
Tėvinis - edzhy 2007-10-04 10:26
Na, 226CW techninės charakteristikos šiek tiek gėresnės, bet ar verta mokėti vos ne 100lt daugiau?
Tėvinis - BoyXM 2007-10-04 10:37
jeigu tikrai žinočiau, kad tas gerumas ne vien ant popieriaus - tada galbūt ir verta, bet kaip sakiau - čia daug klaustukų. Kolkas niekur neteko regėti, kad kas nors būtų atsakęs į klausimą, kokia panelė cw naudojama. Jeigu S - tada tie litai nebloga investicija, bet nemanau, kad ten S.
Tėvinis - edzhy 2007-10-04 10:42
Ne vien 226bw modelių panelės turi tokį žymėjimą, pats turiu 173P+, panelė - S. Galimas variantas, kad ir ten S :-)
Tėvinis BoyXM 2007-10-04 10:52
Gerai, sakykim, kad ten irgi S, bet ir pačio samsungo paneles turbūt skiriasi savo kokybe skirtinguose modeliuose. T.y. highendinis modelis savo parametrais ir kokybe vistiek skirsis nuo lowendo - netgi jei juos abu gamins samsungas. 226bw S puiku, bet tame palyginime monikų kažkaip neprimena 226cw S paneles. Nors logiška būtų, jog samsungas visus dabartinius 226bw gamintų su C ir A, o 226cw su S, bet ar taip yra :-). O 173p - tikrai geras monikas ir nekeista, kad ten S, bet kiek suprantu tai faktiškai highendinis modelis (bent buvo).
Tėvinis - Elaz 2007-10-04 12:01
Mitologijos mėgėjai :-)
Tas spalvų diapazonas pasiekiamas naudojant kitokį apšvietimą (dabar neiškoius, bet kažkas "cold", kažkas "cathode", ar šiaip kažkas). Ar tai reiškia geresnes spalvas? Tikrai ne, nei per kurią vietą. Tiesiog diapazonas padidėjo, bet pats spalvų santykis liko toks pat.

Panelės S, A ir C... ką nori tą ir matai. Prancūziškam forume sekiau S vs. A testą, ekranai sustatyti vienas šale kito ilgi ir kartais nuobodūs testai, su pasiūlymais iš diskuso dalyvių. Rezultatas - niekas nelaimėjo. Laimėjo kalibravimas :-D Kaip ir visuose kituose panašiuose S vs. A vs. C
Jei užkliūsit už C panelės:
http://www.andrewswihart.net/blog/review-samsung-226bw-lcd-c-panel
Irgi laimėjo kalibravimas :-)
Now Playing: C&C; DoTa; Witcher; Sword 2; LOL;
Notebook Enthusiast
Tėvinis - _VB 2007-10-04 12:50
aha, o iš kur gauti kalibratorių? aš tikrai nenorėčiau mokėti už jį kelis kartus daugiau nei už moniką, ypač kai jis man būtų reikalingas kokį vieną kartą. Gal kas  nors Lietuvoj užsiema monitorių kalibravimu arba nuomuoja tuos kalibratorius?
Tėvinis - Elaz 2007-10-04 13:41
Na nebūtina pirkti. Juk jau yra (ir tame linkelyje) sukalibruoti profiliai. Arba kalibruok iš akies, kol patiks tai ką matai. Man tai atvirkščiai būna, kuo ilgiau derinu tuo labiau nebepatinka :-D *hits default*

Ne visus tie profiliai gelbėjo, nes net ne visos S yra vienodos, kaip ir ne visos A. Nuo pamainos priklauso :-D Gal PMS kam buvo, gal žmona nedavė... Beje po C slepiasi du gamintojai (pagal TomsHardware berods), taigi išviso jau turim 4 paneles.
Notebook Enthusiast
Tėvinis BoyXM 2007-10-04 14:02
žodžiu iš to ką pasakei peršasi išvada, kad arba imti kažkurį ir nesukti galvos (čia gal samsungas ir paslauagą padarė mums - panaikino žymėjimus, nežinom, ką perkam ir dėl to ramu), arba išvis neimti - gana paprasta :-)
Tėvinis - _VB 2007-10-04 14:36
Taigi nebūna dviejų vienodų siuntų tų panelių, tai jokių svetimų profilių panaudoti nelabai pavyks.
Tėvinis - Elaz 2007-10-04 14:51
Bandai ir žiūri kas gaunas. Pas mane asmeniškai A panelė, na gal gal jis kiek padaugina tos mėlynos, negalėčiau nei patvirtint nei paneigti, reiks visuose keturiuose ekranuose tą patį vaizdelį užsimesti ir žiūrėsim kaip ten su ta mėlyna... nors, BSOD atrodo tikrai mėlynesnis :-D
Notebook Enthusiast
Tėvinis - BoyXM 2007-10-04 15:27
Na A turbut mažiausiai ir skiriasi nuo S, o šiaip gal pats bandei tą A panelės sukalibruotą profilį?
Tėvinis Elaz 2007-10-04 15:56
Ne kažkaip neprireikė. Įsijungiau televiziją, spalvos kaip įprasta, tai ir palikau ramybėje. Pagal kambario apšvietimą tik Magic Bright režimus persijungiu kartais ir viskas.
Na esu pastebėjęs, kad jei kadre yra dominuojanti spalva, tai jis tą spalvą dar labiau užleidžia. Šiaip tas būdinga mėlynai ir raudonai. Mėlynai lyg ir visada, o raudona kai įjungtas dinaminis kontrastas. Reiks dabar dėl įdomumo pasižiūrėti :-)
Notebook Enthusiast
Tėvinis - alvd 2007-10-05 06:09

>Tas spalvų diapazonas pasiekiamas naudojant kitokį apšvietimą <...> Ar tai reiškia geresnes spalvas?

Taip, tai reiškia geresnes spalvas, t.y. natūralesnes. Didesnis diapozonas yra svarbu.

>Tiesiog diapazonas padidėjo, bet pats spalvų santykis liko toks pat.

Koks spalvų santykis liko tas pats? Balta spalva taip, bet raudona taps "raudonesne", žalia "žalesne" ir pan.
Tėvinis _VB 2007-10-05 06:14
jei padidėjo apšvietimas, tai kaip tik, spalvos bus šviesesnės, t.y. blyškesnės
Tėvinis - Elaz 2007-10-05 06:58
Na kaip aš įsivaizduoju spalvinę paletę ir kaip jie vaizduoją tą diapazoną. Apvalus grafikas su spalvų palete ir laužtine, kuri apibrėžia išgaunamas spalvas. Prie 92% ji aprėpia daugiau, bet ne proporcingiau, jei mėlynos buvo daugiau nei reikia tai ir liko daugiau nei reikia.
Bandau mastyt paprastai :-p
Notebook Enthusiast
Tėvinis - alvd 2007-10-05 09:06
Svarbu ir proporcijos ir diapozonas, jie gali keistis nepriklausomai. Nežinau, kaip skaičiuojami tie procentai, bet ne veltui darbui su foto rekomenduoja LCD su LED apšvietimu, kuris duoda virš 100% NTSC spalvų diapozoną, lygtai 108%.
Tėvinis Elaz 2007-10-05 22:56
tik tiek, kad LED dar tik įsibėgėja, pagreitis geras. o šitam 226CW yra Cold Cathode Fluorescent Lamp, ~visiškai ta pati panelė, tik kitoks galinis apšvietimas.
Notebook Enthusiast
Tėvinis - johnas 2007-10-04 13:18
Kazkada irgi buvau iskeles sau toki klausima. Dabar konkreciai apsisprendziau - spjaut i tuos 226bw/cw ir pasirinkt 215tw. Geriau paaukosiu 300Lt, bet TIKRAI turesiu monitoriu su PVA matrica, didesniu apzvalgos kampu ir HDCP palaikymu.
Alaus yra - pachmielo nera!
Tėvinis BoyXM 2007-10-04 13:55
nu faktiskai tai jo, spjauni visas sitas nesamones ir galva maziau skauda ir tikrai daikta turi, nes atrodo, kad is viso to snipstas gaunasi.
Tėvinis - laucius 2007-10-04 13:30
O 2232BW blogas? Turiu ir nesiskundžiu nei kiek. Kontrastai parašyti 2 kaip ir turėtų, vienas 3000:1 kitas tikrasis 1000:1.
Atėjau, prišikau, išėjau. Grįšiu.
Tėvinis - BoyXM 2007-10-04 13:56
pala cia tas kur su  blizganciu pavirsiumi?
Tėvinis laucius 2007-10-04 15:03
Jo, blizgantis korpusas.
Tėvinis - ZosiaCekava 2007-10-04 14:23
Taigi pas tave TN matrica - viena iš baisiausių...
Tėvinis laucius 2007-10-04 15:03
Tai kad ir pas 226 tokia. Ir aš sakau nesiskunžiu, gal kitam ir blogai būtų, tik susireguliuot viską labai užtrunka. Aišku, jei su kokiu photoshopu dirbt reikia, tai reik kitų dairytis.
Tėvinis - alvd 2007-10-05 06:14
Taigi beveik pas visus TN matrica :-) Ar sakysi, kad 90% vartotojų turi baisiausius monitorius?
Tėvinis _VB 2007-10-05 06:29
taigi taip ir yra su tais wide. gi kitaip neįpirktų visoki lietuviai jų
Tėvinis ZosiaCekava 2007-10-05 07:37
Taip ir yra. Nes 90% vartotojų niekuo nesidomi išskyrus kaina. Patyręs vartotojas ieškotų ne sliekų šiknoj, o S-IPS matricos, na blogiausiu atveju *VA.
Tėvinis - Elaz 2007-10-05 07:01
Šiandieninė TN matrica pilnai atitinka daugelio poreikius.
Kiekvienas eilinis CRT taip pat buvo tik kiekvienam eiliniui, o ne spalvinės graphikos entuziastui.
Notebook Enthusiast
Tėvinis ZosiaCekava 2007-10-05 07:57

>Šiandieninė TN matrica pilnai atitinka daugelio poreikius.

Sutinku, TN matrica - masėms. Pamenu parinkau vienam išskirtinį Samsung modelį su S-IPS matrica, tai po to jis labai supyko, kai pamatė kitur jo žodžiais tariant "tokį pat juodą kvadratinį ir pigiau". Kaip vėliau pasirodė jis net ne Samsung firmos ir aišku su TN matrica...
Tėvinis - ZosiaCekava 2007-10-04 13:53
Kažkaip labai jau sudėtingai čia LCD pasirinkinėji... Ar nebandei kokio normalaus CRT susirasti?
Tėvinis - BoyXM 2007-10-04 13:59
o kur dabar tokį mūsų krašte gausi, arba visiškas šlamštas, arba vienetiniai kaikur užsilikę, bet jei jau kalbam apie 22 colius ar panašiai tai dėžė per pusę stalo irgi nepasirinkimas. Gal dar oledų palaukti neskubant, nežinau iš tikro...
Tėvinis ZosiaCekava 2007-10-04 14:20
http://axofiber.no-ip.org/inside/monitor.lcd.panels.htm
Na imti tokį arklinį LCD monitorių su TN matrica būtų savižudybė...
Tėvinis - _VB 2007-10-04 14:38
oledų teks laukti bent 10 metų (mano nuomone), nes dar nelabai pasiekia oled monitoriai rinką, o kai pasieks - bus kainos nežmoniškos. Dabar laukti OLED tai tas pats, kas prieš 15 metų būtų buvę laukt LCD
Tėvinis BoyXM 2007-10-04 15:21
mmm joo, nepradžiuginai...
Tėvinis @drunken_cat 2007-10-04 15:11
Pastaruoju metu samsung'as kiek pasikiaulino su 226BW. Kai kuriose versijose taupymas privedė prie ne itin smagių rezultatų. Plačiau čia: http://www.behardware.com/articles/681-1/panels-that-are-produced-too-economically.html
Nepaprastųjų paprastumas nelygus paprastųjų nepaprastumui.
Tėvinis - chemical 2007-10-04 16:28 Redaguota: 2007-10-04 16:35
visų 'plonybių' nežinau, bet iki šiol maniau kad CW geriausias pasirinkimas. idomu, kiek patikimas tas digitalversus.com testas?
beje, monitorių kaina šiuo metu identiška, nebent parduotuvės turi užlaikiusios pas save
Tėvinis - BoyXM 2007-10-04 16:55
į tai negaliu atsakyti, bet kažkaip nematau prasmės imti ir klaidinti pirkėjus. Nors kas per fruktai tie digitalversus - didelis klausimas. Kolkas tik pas juos vienus teradau šiokius tokius CW testus, todėl reiktų palaukti, gal kas nors iš rimtesnių testuotojų padarys irgi.
Tėvinis - laucius 2007-10-04 18:50
Tu ne testus žiūrėk, o geriau pirkėjų atsiliepimų paieškok kokiam forume. Testais pasitikėt negalima, nes ten puse papirkti yra.
Tėvinis - BoyXM 2007-10-04 19:54
o manai pasitikėti pirkėjų atsiliepimais irgi išmintinga? :-) dalis jų nesupranta, kas yra gerai, o kas ne ir šiaip didesne dalis vistiek rašys, kad viskas super, nors realiai to ir nėra, bet gi kaip sakysi, kad buvau asilas ir šūdą įsigijau. Aišku, jei visi rėkia, kad daiktas geras - tuomet dalis tiesos yra, bet kas liečia CW pvz. tai kolkas ir tų atsiliepimų neperdaugiausiai.
Tėvinis - _VB 2007-10-04 20:07
na tik aišku, kad jei jau vatotojai prisikapstė iki tokių specifinių specifikacijų kaip panelės tipas, tai tikrai kažkas su 226BW nelabai gerai buvo.
Tėvinis BoyXM 2007-10-04 20:56
taip o aš dabar bandau prisikapstyt iki CW panelės tipo, nes pasikliauti kažkokiais gandais nesinori, bet atrodo, kad be jų kolkas nieko ir nėra. :-)
Tėvinis - ewaldis 2007-10-11 22:04
Sveiki,

Taigi iškilo keleta klausimų. Nesenai nusipirkau samsung 226cw. Išpradžių kadangi, aš jungiu prie savo laptopo, man buvo didelis efektas spalvos žymiai ryškesnės, sodresnės. Viskas buvo puiku iki pakol ekranas pradėjo baisiai jau pastebimai mirgėti, palyginus su laptopo ekranu kuris nemirga arba labai mažai, kad to nepastebėsi. Gal aš išpradžių to mirgėjimo nejaučiau, bet dabar tai mane jau tikrai nervina. Ir čia kažkaip nereguliariai momentais rodos normaliai, o kitu momentu jau mirga labai jau pastebimai.

Taigi klausimas būtu kur ieškoti problemos sprendimo? Ar čia gal kas blogai su vaizdo plokšte kuri yra ati mobility radeon x600 ? Rezoliucija yra 1680x1050 60 hertz. Pastebėjau, jog sumažinus rezoliucija galima padidinti ir dažnį kodėl čia taip yra? Nes aš kiek žinau kuo dažnis didesnis tuo geriau... Ar visgi čia koks nors monitoriau defektas? Nes aš seniau esu tą patį laptopą jungęs prie senojo LCD ir ten tikrai nepamenu, kad mirgėtu šitaip kaip dabar mirga 226cw.

Laukiu atsakymų. Iš anksto ačiu.
Tėvinis - _VB 2007-10-12 08:20
Su mažesne rezoliucija galima naudot didesnį dažnį, o su didesne - tik mažesnį dėl to, kad VGA sąsaja šiuo metu yra pasiekus duomenų pralaidumo ribą. Kuo dažniau perduodama informacija į monitorių (kuo didesnis skleistinės dažnis) - tuo daugiau duomenų perduodama per tą patį laiko vienetą. Kuo didesnė rezoliucija - taip pat tuo daugiau duomenų perduodama.

O dėl mirgėjimo, tai keistai čia. CRT monitoriai mirga dėl to, kad visus taškus atvizduoja vienintelis elektronų spindulys, kuris labai greitai "bėga" per ekrano eilutes, o ten, kur jis tikką buvo, monitoriaus paviršius pradeda šviesti, ir šviečia beveik iki spindulio kito apsilankymo, tačiau palaipsniui gęsta. Dėl to realiai visą laiką dalis monitoriaus yra šviesesnė, dalis tamsesnė, tačiau tai keičiasi labai greitai, dėl to žmogaus akis to nepamato. Pamato nebent jei tai keičiasi 60-75 kartus per sekundę (60-75Hz), tada vargsta akys.
Su LCD yra visiškai kitaip, jų taškai visi atvaizduojami vienu metu. Dėl to LCD monitoriui visiškai nesvarbu, ar dažnis 60Hz, ar 85. Dėl to LCD neturėtų mirgėti. Gal mirga ta lempa, skirta LCD apšvietimui? žodž nzn
Tėvinis - ewaldis 2007-10-12 10:23
Taigi kaip prieš tai minėjau sumažinus rezoliuciją tarkim dabar aš naudoju 1024x768 ir 75 Hz mirgėjimas na beveik jau nepastebimas šviesiuose fonuose. Bet jeigu atidarius ka nors su tamsiu fonu mirgėjimas sustiprėja. Kadangi aš dabar prie laptopo jungiu per RGB tai reikia pabandyti prijungti su DVI. Reiks keliauti pas kitą žmogų :-).

Na ir jei jau ant DVI jaustusi mirgėjimas tada galiu sakyti, kad yra defektas ekrane?
Tėvinis - _VB 2007-10-12 15:43
Prie daugiau hercų mažiau jaučiasi mirgėjimas?
Tėvinis - BoyXM 2007-10-18 08:50
o kas jam cia su tuo mirgejimu? Juk nepanasu, kad LCD galetu "mirgeti" tikraja to zodzio prasme.
Tėvinis - _VB 2007-10-18 15:26
tas man ir yra įdomu :-)
Ankstesnė Kita Aukštyn Tema Ką pasirinkti? / Kompiuteriai ir jų dalys / samsung 226bw ir 226cw? daug klaustukų bet mažai atsakymų (užrakinta) (47513 skaityta)
1 2  

UAB „Lrytas“, Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius. įm. kodas 300781534, įregistruota LR įmonių rejestre, rejestro tvarkytoja: Valstybės įmonė Registrų centras.
lrytas.lt redakcijai rašykite adresu news@lrytas.lt. Iškilus techniniams nesklandumams rašykite webmaster@lrytas.lt
Visos teisės saugomos. © 2019 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
Veikia mwForum 2.12.0 pagrindu. © 1999-2007 Markus Wichitill