Diskusijos / lrytas.lt - Jūs nesate prisijungę
Ankstesnė Kita Aukštyn Tema Bendrosios diskusijos / Liaudies balsas / Lietuviški terminai (1537 skaityta)
- jackass22 2019-09-09 17:18
Sveiki,

Norėjau paklausti klausimo visų jūsų išminčių. Kaip manote, jeigu į prezidentus būtų išrinkta susituokusi moteris, kaip būtų kreipiamasi į josios vyrą? Šiuo metu yra plačiai paplitęs terminas „Pirmoji ponia“ sutuoktinei, kai į prezidentus yra išrenkamas vyras. O kaip vadintųsi atvirkštinėje situacijoje būtent Lietuvoje, lietuvių kalboje? Pirmasis ponas? Pirmasis vyras? Ar tiesiog ponas? Nes priklausomai nuo šalies, tos tradicijos skiriasi. Pavyzdžiui, Filipinuose tokioje situacijoje būtų sakoma „Pirmasis (šalies) vyras“, tuo tarpu Jungtinėse Valstijose - abu sutuoktiniai būtų laikomi prezidentais tik tiek, jog prie faktinio vadovo dar būtų pridedama šalies pavadinimas. Pavyzdžiui, Jungtinių Valstijų Prezidentė Ona Onytė ir Prezidentas Antanas.

Paimkim realesnį pavyzdį:
Dabartinis Lietuvos prezidentas yra Gitanas Nausėda. Diana Nausėdienė, jo žmona, yra laikoma pirmąja ponia. Kaip vadintume Gitaną Nausėdą, jeigu prezidente būtų išrinkta Diana, o ne Gitanas? Prezidentė Diana Nausėdienė ir pirmasis šalies vyras Gitanas??
Įspėjimai: 0
Tėvinis Asta256 2020-02-15 14:35
Aš manau būtų pirmasis (šalies) ponas ir tiek
Įspėjimai: 0
Ankstesnė Kita Aukštyn Tema Bendrosios diskusijos / Liaudies balsas / Lietuviški terminai (1537 skaityta)

UAB „Lrytas“, Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius. įm. kodas 300781534, įregistruota LR įmonių rejestre, rejestro tvarkytoja: Valstybės įmonė Registrų centras.
lrytas.lt redakcijai rašykite adresu news@lrytas.lt. Iškilus techniniams nesklandumams rašykite webmaster@lrytas.lt
Visos teisės saugomos. © 2020 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
Veikia mwForum 2.12.0 pagrindu. © 1999-2007 Markus Wichitill