Naujienos / lrytas.lt

Išplėstinė paieška >>
Diskusijos / lrytas.lt - Jūs nesate prisijungę
Ankstesnė Kita Aukštyn Tema Bendrosios diskusijos / Liaudies balsas / Geriamas Vanduo (užrakinta) (14072 skaityta)
1 2  
- Lunatic 2008-09-07 16:14
Cia apie ta kur parduotuvese parduodamas (pvz 5 litru talpose)

Is kur man zinot ar jis ne is kokios balos pasemtas? Yra kokiu testu rezultatu kur palygina skirtingu pilstytoju vandeni? Ar seip koki galetum rekomenduot
Įspėjimai: 0
Tėvinis - Psycho_ 2008-09-07 16:23
Jei pas tavi naujas ar šiaip geras vandentiekis, tuomet drąsiai gali ir iš čiaupo gerti. Čia tik patarimas. Pas mane vandentiekis neremontuotas ko gero nuo pat namo pastatymo prieš keturiasdešimt metų, todėl pats geriu „Žalią girią“ ir pernelyg nekvaršinu sau galvos.
Tėvinis - moods 2008-09-07 16:34
O „Žalia giria“ yra išgaunamas pačiame Vilniuje iš gręžinio ir vienoje radijo laidoje pasakojo, kad jau buvo bausti už kokybės neatitikimą. Asmeniškai skiriasi skoniai „Žalios girios“ ir „Neptūno“. Visada stengiuosi pirkti pastarąjį, bet paskutiniu metu, spėju, jo nebespėja išpilstyti, todėl kartais nebūna parduotuvėse... :-)
Vrum vrum J. M. Latvala! ||| 気分
Tėvinis - Lunatic 2008-09-07 16:56
ziurejau telika kur diskutavo protingi dedes apie maista, ir girdejau kaip vienas laidos ziurovas skundesi kad Zalios Girios vanduo smirdejo meshlu :-)

Siek tiek prastai kad etiketese mazai informacijos duoda , noriu zinot grezinio gyli , drusku sudeti ir t.t :/
Tėvinis amas 2008-09-07 18:17
bent ant 20lt butelių būna tokia informacija, darbe tenka vartoti "Žalios girios", mėšlu smirdančio nebuvo
o namie geriau iš krano, skonio požiūriu niekuo nesiskiria, gal net geresnis už parduotuvinius
ir dar pastebėjimas, jie būna kad vanduo virtuvėj turi rūdžių skonį, tai vonioj to skonio dažniausiai nesijaučia, taip turbūt dėlto, kad ten daugiau prabėga
iš kaimyno buto sklido kepamos mėsos kvapas, reiks pranešti soc.apsaugos ministerijai....
Tėvinis Viliuz 2008-09-08 20:42
zalios girios grezinys yra savartyno teritorijoje (ar tai labai salia savartyno - tiksliai nepamenu) tai nereik per daug stebetis :-(
Tėvinis - Neandartalietis 2008-09-10 13:52
ant mažesnių butelių būna parašytas , tik kiek jis atitinka realybę , - nežinau ...

Buvo atėję vandens tikrinti , - tai ir šulinio šalia namo (ne Vilniuje, nuosavas namas) - tai ten normą viršyjo  kelis kartus (testas parodo tik ištirpusių dalelių kiekį). Jei nori detalesnio tyrimo kiek ir kokių , - kainuoja papildomai ...

Po to pademonstravo savo atsivežtą vandens filtrą (brita filtras stebūklų neparodė...) , dalelių koncentracija sumažėjo iki leidžiamos normos .
Tai tiek.
Tas , kuris sukurs Perpetum Mobile ...
Tėvinis SigmaTHC 2008-09-10 18:41

> Buvo atėję vandens tikrinti
> Po to pademonstravo savo atsivežtą vandens filtrą

...
Tėvinis lameris 2008-09-10 19:52
Jei kalbi apie savitaji elektros laidi, tai ne pats rimciausias rodiklis...  O higienos normas rasi : http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=216309&p_query=&p_tr2=
Mačiau daug "hakerių", kuriems lamerio pagalbos reikėjo :-)
Tėvinis Psycho_ 2008-09-07 17:47
Man nepasitaikė mėšlino vandens. Pernelyg nedejuoju, kas ten tame vandenyje - man svarbiausia skonis. Na, nebent matyčiau, kad tikrai netvarkoj su manim kažkas, kai kokį nors vandenį geriu.
Tėvinis kaipnors 2008-09-07 19:13
Vandens kokybė priklauso ne tik nuo vandentiekio būklės, bet ir nuo to, iš kur tas vanduo imamas ir ar papildomai valomas.
Tėvinis - Vytautas88 2008-09-07 17:34
Geriu belekokį. Nesu jautrus vandeniui. Kitiem būna, kad išvirus arbatą iš vandentiekio vandens, triedžia savaitę, o man dzin, geriu nevirintą tiesiai iš čiaupo, kai būna pachmielas. Ir ką, gyvas :-)
Iš esmės man tie visi vandenys plastikiniuose buteliuose nemaloniai geriasi.
Tėvinis - SKazas24 2008-09-07 17:36 Redaguota: 2008-09-07 17:39

>kai būna pachmielas

Va ko reikia: alkopatiekalų :-)
Tada ir visos bacilos ir kitokie brudai pašalinami :-)
Ir nereikia sukti galvos dėl vandens.
P.S. Dar viena „išpyzdėjimo“ mada: super kokybė vandens turi būti, atitikimas sertifikatams. Reikia džiaugtis, kad iš vis ne dykumoje gyvenam. Geri tie vandenys bambaliuose, kartais nusiperku, kai iš su varlėm nusibosta gerti papvairinimui, ir nieko :-)
O jei norit labai švaraus, kolonėlese yra distiliuoto.
Tėvinis - Vytautas88 2008-09-07 17:37
Alkopatiekalų?
Tėvinis - SKazas24 2008-09-07 17:40
O nuo ko pachmielnas būni? Ne nuo vandens iš krano, spėju :-) Na dar alų vadinu „skysta duona“ :-)
Tėvinis Vytautas88 2008-09-07 17:59
Iš ryto aš negaliu gert. Net alaus. Baisiai nesinori.
Tėvinis - SigmaTHC 2008-09-08 17:41

> O jei norit labai švaraus, kolonėlese yra distiliuoto.

Kuris išsiurbs druskas iš organizmo.
Tėvinis SKazas24 2008-09-08 20:16 Redaguota: 2008-09-08 20:18
Taip, šitai žinau. Nesveika labai švarų vandenį gerti, be druskų, net ir viena gydytoja yra pasakiusi, kad subyrėsi, jei gersi labai švarų vandenį.
Bet jau veikia Europos sąjungos sistema: turi atitikti sertifikatus ir pan. Mačiau aš nemažai tų „sertifikuotų“ įmonių, ir žinau, kaip tie sertifikatai patenka ten (ne maisto pramonės, bet nemanau, kad labai skiriasi esmė). Bet jau yra mąstančių Europietiškai: vanduo ir tas turi atitikti kažkokias bandymų normas.
Vienintelis vanduo  yra atitinkantis tikrus reikalavimus, tai yra organizmo (gamtos sutverta):
neapsitriedi, nesusivemi, neapsikrėti kažkuo, ilgai vartojant sveikatos būklė nesikeičia, atsigeri skaniai ar virintą, ar „žalią“, va kur aukščiausi išbandymai, kad ir be sertifikatų ar atitikities deklaracijų, kurie yra ne kas kita, kaip pinigai už tą patį produktą šiaip sau, dirbtinai sukurta atskiras „apmokestinimas“ to pačio produkto.
Vanduo tuose pačiose bambaliuose skoniu skiriasi dėl šaltinio, apdirbimo, dar ko nors. Bet tai nereiškia, kad rasi kuriam nors „nuodingą“ vien dėl to, kad tas vandens išgavėjas/platintojas neturi atitikimo sukurtiems atitinkamų struktūrų stardartams.
Jei patinka kažkuris „bambalinis“ vanduo, tai ir gerkit, ir nesuk galvos dėl reklamos ar kokių kitų masinio poveikio priemonių. Labiau pakenks jūsų pačių mintys, kad tai blogas vanduo, kurį geriu, nei popieriaus  (ne)buvimas.
Tėvinis - bubinas 2008-09-17 20:21
Kažkur skaičiau, kad didžiausi ilgaamžiai vienos Ramiojo vandenyno salos gyventojai. O jie geria tik lietaus vandenį (t.y. distiliuotą), pasisėmę iš uolų įdubų
Tėvinis SigmaTHC 2008-09-18 05:55
Nu tai pats pagerk distiliuotą vandenį, distiliuotą, o ne kokį iš duobių, ir pažiūrėsim kiek dienų ant kojų pastovėsi taip.
Tėvinis - kelmukas 2008-09-07 17:45
Buvo pakankamai nesenai atlikti testai palygint vandeni is ciaupo ir pirktini(tiksliai gamintojo nezinau). Tai pirktinis zymiai(kelis kartus) blogesnis(tikslios vertinimo formules nezinau, bet cia bendras vertinimas pagal visus duomenis), vienintelis dalykas kur pirktinis lenkia tai tik maziau kalkiu. Jokiu linku nepateiksiu, nes cia privatus imones tyrimas buvo.
Tėvinis - Psycho_ 2008-09-07 17:48
O jei nenori, kad kalkių organizme atsirastų, tai Calgon'u vandenį reiki užsigert?
Tėvinis - lameris 2008-09-07 18:34
Manau pades panasiai kaip ir skalbimo masinom - meistrai sako ar pilsi kalgona, ar ne - elementa keisi panasiai. Tik uz pinigus sumoketus kalgonui, galesi kita masina nusipirkti...   Kalgono nepyliau, o kai ismeciau masina po 6 metu tarnavimo (pirkta deveta), tai kaitinimo elementas nei 1 mm (gal 0,5mm)  nebuvo apsineses. Tiesa, kas metus ipildavau rugsties kalkiu pasalinimui. O paskutini karta dirbo kokius 6 men po nukalkinimo. taip kad spreskite patys...
Tėvinis - neworld 2008-09-10 14:32
O mes ir nė rūkgšties nepylėme. Atitarnavo irgi ~6 metus, kol galų gale nebeskalavo.
http://www.neworldwar.com/ http://www.agonija.eu/
Visi žmonės kaip žmonės, tik aš vienas kaip dievas
Tėvinis - lameris 2008-09-10 15:04
O ar ardei ir svari buvo? Mano tai svari...
Tėvinis neworld 2008-09-10 15:07
Neardžiau. Dabar mašina stovi rusyje ir sėkmingai naudojama skalbti kilimus, darbinius rūbus ir t.t.
http://www.neworldwar.com/ http://www.agonija.eu/
Visi žmonės kaip žmonės, tik aš vienas kaip dievas
Tėvinis - lameris 2008-09-07 18:28
Nejau pas tave vandentiekio vanduo prastas? Nesuprantu tu zmoniu kurie perka vandeny paprasta, geriama. As perku tik kai i gamta vaziuoju (kad ir tara butu). Sutinku, jei buityje naudojamas prastas sulinio vanduo (uzterstas nitratais - problema Nr.1). Prasktiskai visas vandentiekio vanduo yra nekenksmingas gerti. Padidintas gelezies kiekis sveikatai itakos neturi, nebent skoniui ir kvapui. Nitratu jame daug maziau nei leistina norma. Kalcio ir magnio (kalkiu) kiekis svyruoja proto ribose, net higienos normu nereglamentuojamas. Mikrobiologinis uzterstumas tikrai nevirsija normu, nebent namuose ko nors pridirbate (pav su filtrais asotyje, nekeisdami filtru ilgesni laika, pav savaite, o kai kas sako ir 1-2d uztenka, kad vanduo butu su nepageidaujamais mikrobais, bet tyrimu duomenu neradau).  Reklamos filtru statytoju - gersite svaru vandeni. Taip, o paskui begsite i vaistine ir pirksite Ca, Mg taletes - tai ka is vandens pasalinsite. Suprantu, kai vandens kietumas labai didelis, kas buna privaciuose greziniuose ar suliniuose, tada gal ir verta, nes labai jau daug nuosedu.  Gali vandeni issitirti, bet kaip tu ji vertinsi, jei atitiks higienos normom (HN-24)?  Jei nori daugiau informacijos, tai PM.  Nors kiekvieno teise rinktis...
Tėvinis - perlas LT 2008-09-07 19:16
"Bambaliuose" tas pats paprastas vanduo. Jei ne blogesnis. Tiesiog jis skirtas vežiotis. Iš čiaupo nėra blogas vanduo, nes atitinka HN. Vandens kokybę pradedi jausti tik su amžiumi. Vyresni žmonės skundžiasi, kad dėl kieto vandens skauda sąnarius, skrandį. Nors namuose iš čiaupo bėga geras vanduo, vis vien naudoju filtrą. Anksčiau naudojau Britos ąsotį, bet jame (ypač vasarą) veisiasi bakterijos, jis išvalo ir organinį kalcį - paskui bėgi į vaistinę pirkti tablečių. Dabar pasistatėme filtrą tiesiai prijungtą prie vandentiekio, turintį kvarco lempą. Vienas draugas, paragavęs vandens pasakė: Geras, skonio neturi...
Tėvinis lameris 2008-09-07 19:30
Sanariai ir Ca, Mg vandenyje, kaip irodineja gydytojai, rysio neturi...  O po atbulinio osmoso filtro, ka dabar pradejo daugumas statyti, tai praktiskai nelieka nei Ca, nei Mg, jeigu nededamos tabletes mineralizavimui. Aisku kursa pagerti nudruskinto vandens gerai, bet ne istisai... Prasides atvirkstinis procesas - kaulu retejimas. Organinis Ca, neorganinis Ca... Vaistinese dazniausiai parduodamas Ca CaCO3 formoje (kreida liaudiskai)...
As asmeniskai pries vandens filtrus, jei vanduo pakenciamas, kaip daugumoj vandentiekiu Lietuvoj. Kai kitose salyse vanduo tiesiogiai imamas is ezeru, upiu, tai ten gal ir neblogai tie filtrai...
Tėvinis kaipnors 2008-09-07 19:17
Priklauso nuo gyvenamosios vietos, pvz., Vilniuje geras, o Neringoje blogas, nors ir ten dabar atliekami kažkokie darbai, kad vanduo būtų išvalytas. Bent anksčiau Neringoje guršktelėjus iš čiaupo vandens tai ir be jokių tyrimų ar prietaisų būdavo aišku, kad tokį vandenį gerti nepatartina.
Tėvinis - Eisas Kuperis 2008-09-08 21:56 Redaguota: 2008-09-08 22:07
Vanduo yra svarbiausias mano gėrimas. Ir skaniausias.
Bet laikausi poros taisyklių. Negerti pirktinio ir negerti iš krano. Pirktinis neturi jokio malonaus skonio, na o tuo tarpu iš krano skonis sako "Bėk, greičiau..."
Laimei gyvenu ten kur galiu sau leisti šulinį ir sąliginai švarų vandenį.
Žinoma, galima ginčitis, kas geriau, perkamas, šulinio ar vadentiekio. Tačiau mano skonio receptoriai sako geriau ką aš turiu gerti. Tą ir geriu.

Beja, gal kas tokį dalyką man paaiškintumėt. Karta važiavom į kaimą. Žinoma vanduo ten nebuvo labai švarus. Senas šulinys ir t.t. Mano draugas susirgo, paaiškėjo kad lyg ir apsinuodijo ar panašiai. Aš to vandens gėriau gerokai daugiau, tačiau man nič nieko nenutiko. Apsoliučiai jokios blogos savijautos. Kaip taip būna. Kodėl taip skirtingai.
bez analogov v mire
Tėvinis - kaipnors 2008-09-08 22:40
Šulinys šuliniui nelygu - jei aplinkui dirvožemis neužterštas, tai ir šulinio vanduo bus švarus. Geras skonis nėra patikimas kriterijus, pvz., užteršimas nitratais ar nitritais jokio poveikio skoniui neturi. Yra kažkoks tyrimų centras, kur galima vandenį ištirti. Įdomu būtų nunešti mėginius iš parduotuvėse pardavinėjamų vandenų - gal įdomių dalykų paaiškėtų :-).
Tėvinis - Eisas Kuperis 2008-09-08 23:16 Redaguota: 2008-09-08 23:19
Taip. Kartais paaiškėja kad mažiausiai 3 kartus turėjai mirti. Še tau ir mokslas. Būten taip man yra nutike gyvai. Niekam nerupėjo vanduo, tačiau norit užsiimti rimta veikla, kažkuo panašiu į versla, higiena reikia susirūpinti. Tada ir išlindo toks katik minėtas faktas. Ko gero sotviemčiu vikdytos veiklos palikimas.
Nitratų ir nitritų poveikis žmogui yra nevienodas. Čia daug ką lemia žmogaus medicininė būklė. O jei žmogus skystas ir jau serga viskuo, tai jam ne tik vandenį valyta tektu gerti ir oru tik valytu kvėpuoti.
bez analogov v mire
Tėvinis kaipnors 2008-09-09 07:32
Žmonės labai skirtingi - vieniems galva miške svaigsta (dėl per didelio deguonies kiekio) arba suaktyvėja alergija, kitiems tie patys požymiai pasireiškia užterštame mieste. Tačiau jei prie autostrados gyvenantis žmogus ir niekuo nesiskundžia, tai nereiškia, kad išmetamosios dujos ir triukšmas netrumpina jam gyvenimo.
Tėvinis - lameris 2008-09-10 14:55
Garantuoju, kad parduotuveje vanduo nitratu ir nitritu turi leidziama kieki. Bei kiti rodikliai atitiks HN. O sulinio vandeni tai tikrai verta issitirti. Nitratai, nitritai ir amonis kainuoja 30 Lt.  Čia Kaune...
Skirtingi saltiniai teigia kad 30-70 % suliniu nitratai virsija norma... Tai tikrai problema Nr.1. O ypac tai aktualu kudikiams iki 3 men (gali buti mirtina)...  O pagyvenusiems zmonems NO3 vietoj nitroglicerino :-)  Siaip tiriamu rodikliu pagal higienos normas HN24-2003 kruva ir visus istirti, tai be keliu k Lt nepajudesi, bet to ir nereikia... 
Tėvinis - marux 2008-09-10 15:26

> Garantuoju, kad parduotuveje vanduo nitratu ir nitritu turi leidziama kieki

Turbūt garantuoji, kad ir visokie ten Brita filtrai iš tiesų turi tokias savybes, kokias rašo?:-D
Seniau žmonės bijojo Ivano Rūsčiojo, o dabar – Megztuko Piktojo.
Kelios temos: kas kompe byra - motininė, BIOS ar kas kita?. Apie openSUSE, diskusija dėl DVB-T antenų, televizoriaus ir dėl PC->TV.
Tėvinis - lameris 2008-09-10 15:40
Apie asotinius filtrus kazkur savo nuomone rasiau, gal ir sitoje temoje...  O ko nezinau, ir neturiu tiksliu duomenu, to ir rasyti negaliu... O jei ir tureciau ir tai negaleciau... 
Tėvinis marux 2008-09-10 16:38
o aš todėl ir paklausiau, nes žinau :-) ir kodėl neiškart gavo leidimą prekiaut, ir kodėl bei kaip gavo leidimus vėliau :-)
...bet irgi dėl tam tikrų priežasčių rašyt negaliu :-/
Seniau žmonės bijojo Ivano Rūsčiojo, o dabar – Megztuko Piktojo.
Kelios temos: kas kompe byra - motininė, BIOS ar kas kita?. Apie openSUSE, diskusija dėl DVB-T antenų, televizoriaus ir dėl PC->TV.
Tėvinis - Vytautas88 2008-09-09 22:51

>Beja, gal kas tokį dalyką man paaiškintumėt. Karta važiavom į kaimą. Žinoma vanduo ten nebuvo labai švarus. Senas šulinys ir t.t. Mano draugas susirgo, paaiškėjo kad lyg ir apsinuodijo ar panašiai. Aš to vandens gėriau gerokai daugiau, tačiau man nič nieko nenutiko. Apsoliučiai jokios blogos savijautos. Kaip taip būna. Kodėl taip skirtingai.

Būtent taip yra su manim, galiu gert vandenį nevirintą iš krano, o vat tarkim draugė jei išgeria tokio vandens, tai apsigyvena tualete :-)
Tėvinis lameris 2008-09-10 15:02
Gali buti, kad organizmas taip reaguoja i pasikeitusi vandeni, nesvarbu, kad jis geras.
Tėvinis - Voyanger 2008-11-16 16:53
Aš irgi geriu tik vandenį. Iš čiaupio, (nevirintą). O iš šulinių privengiu (nevirinto)- dažnas net stipriai geltonas būna.
It isn't over, till it's over. Perfekcionizmas yra viską griaunanti jėga. Svarbiau Idėja.
Tėvinis - Eisas Kuperis 2008-11-16 18:25
Chm... Įdomu kur turi stovėti šulinys, kad vanduo net geltonas būtu... Pats gyvenu gyvenvietės pakraštį ir nerimauju tik dėl liūčių. Mat tada daug paviršinio vandens prisirenka.... O tas jau nelabai geriamas....
O jei būtu geltonas, rudas žalias, ar kokio kitokio atspalvio... Ko gero net nesiimčiau jo distiliuoti.
bez analogov v mire
Tėvinis Voyanger 2008-11-16 19:31
Tuo geltonu aš tik rankas plaunu. Kvapo specifinio jis neturi.
It isn't over, till it's over. Perfekcionizmas yra viską griaunanti jėga. Svarbiau Idėja.
Tėvinis - Kutitakulikanas 2008-09-10 17:17
Jeigu tu sužinotum koks vanduo teka iš krano tu turbūt nustotum jį gerti.
Apvalymo vandens sistema neapvalo vandens nuo purvinų minčių.
Manau, kad parduotuvėse parduodamas vanduo taip pat prisotintas neigiamos, purvinos informacijos – minčių žmoių purvinų.
Kad vanduo taptų švarus galima nuoširdžiai pasimelsti prie indo vandens ir vandens struktūra taps kitokia arba dar geriau pastatyti ant galvos indą vandens ir sukalbėti maldą. Mat mintis materiali ir labai.
Dar galiu patarti: Butuose yra labai daug neigiamos informacijos. Pavyzdžiui žmogus kitam bute pasibarė ir šitos bangos skleidžiasi aplinkui ir kai šitos bangos pasieks dvasiškai silpną žmogų, jos lengvai eina per sienas, tas žmogus dar daugiau išlies neigiamų emocijų, nors jis nežinojo, kad kažkas pasibarė. Todėl bute gyventi labai negerai, o jeigu dar ypač žmogus silpnas dvasiškas, tai jis daug vargo darys. Geriau jam būtų nuvažiuoti ten kur daugiau miško, prie žemės. Tai duos sveikatos.
Gyventi butuose neharmoninga ir pavojinga.

Taikos ir laimės!
Tėvinis - lameris 2008-09-10 18:30
Sutinku, kad vanduo laiko informacija, ar kaip ten pavadinti, it tai nustatyta ir turiu statistiniu duomenu, aisku ne su zmonemis. Bet irodyk eksperimentais tavo "vandens gerinimo" budo efektyvuma. Pateik kazkokiu statistiniu duomenu nesvarbu su kokiais gyvais organizmais, isskyrus bakterijas.
Tėvinis Kutitakulikanas 2008-09-10 19:15

>Bet irodyk eksperimentais tavo "vandens gerinimo" budo efektyvuma.

Gal tai ne visai į temą: Dabar užsienije madinga situacija: mokslininkai paimą butelį vandens ir ant jo užklijuoja etikėtę su užrašu "meilė", "švelnumas". Ir ten kur buvo užklijuotas popieriukas su užrašu "meilė" vienos formos kristalai pasidarė, kur buvo užklijuotas kitas šviesus žodis kitos formos kristalai pasidarė. Tai reiškia vanduo labai gerai įtraukia į save visokią informaciją. Todėl maudantis, prausiantis svarbu vandenį pildyti teigiamais linkėjimais, vaizdais, tada toks vanduo stiprins jūsų biolauką, imunitetą.

Ramybės ir laimės!
Tėvinis - SigmaTHC 2008-09-10 18:43
Išvada - reik pardavinėt (žinoma brangiau) čiaupus ir tarą su reset mygtuku :-D
Tėvinis Danker 2008-09-10 18:54
Arba kaktusų aplink vamzdžius galima prisistatyti :-D.
ZCE, OCPJP, OCMJD
Tėvinis - Andrius.D. 2008-09-10 18:58
Ką rūkai? :-)
Tėvinis - Kutitakulikanas 2008-09-10 19:03
Nerūkau.

Taikos ir laimės tau!
Ankstesnė Kita Aukštyn Tema Bendrosios diskusijos / Liaudies balsas / Geriamas Vanduo (užrakinta) (14072 skaityta)
1 2  

UAB „Lrytas“, Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius. įm. kodas 300781534, įregistruota LR įmonių rejestre, rejestro tvarkytoja: Valstybės įmonė Registrų centras.
lrytas.lt redakcijai rašykite adresu news@lrytas.lt. Iškilus techniniams nesklandumams rašykite webmaster@lrytas.lt arba rimas.abromavicius@lrytas.lt
Visos teisės saugomos. © 2007 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
Veikia mwForum 2.12.0 pagrindu. © 1999-2007 Markus Wichitill