Diskusijos / lrytas.lt - Jūs nesate prisijungę
Ankstesnė Kita Aukštyn Tema Laisvalaikis / Kelionės / TOP 5 daiktai kelionės metu (47 skaityta)
Bitomanija 2019-09-10 07:14 Redaguota: 2019-09-13 21:18
Ne kiekviena kelionė būna komfortiška ir malonu, žinoma nuotykiai, įspūdžiai kartais gali atpirkti jūsų patirtus sunkumus, tačiau jeigu įmanoma jų išvengti, kodėl gi tuo nepasinaudoti? Keliautojo patarimai kuriuos daiktus labiausiai pataria pasiimti į kelionę su savimi norint išvengti nepatogumų.

1. Kelioninė kaklo pagalvėlė – tvirta ir susegama.

Nesvarbu, ar tai trumpa kelionė, ar naktinis skrydis vertėtų su savimi pasiimti kelioninę kaklo pagalvėlę. Pagalvėlių rūšių yra begalė: pripučiamos, pliušinės, pripildytos kažkokiais kamuoliukais, bet vienintelė kuri tikrai veikia ir padeda atsipalaiduoti kelionės metu, t.y. CABEAU technologų sukurta , ji leidžia atremti galvą 360 laipsnių kampu, šonuose turi oro tarpus, kurie neleidžia suprakaituoti kaklui ir oda laisvai kvėpuoja, priekį turi magenetinį užsegimą, jos vidus užpildytas ekologiškomis mineralinėmis putomis, todėl atlaikys bet kokios galvos svorį ir leis patogiai atsiremti neužspaudžiant kaklo slankstelių. Net sėdint vidurinėje sėdynėje dideliame lėktuve ir neturint atramos, galva atsiremia į sutvirtintą kelioninę pagalvėlę.

2. Apranga: patogumas pirmoje vietoje!

Šia fraze vadovaukitės visuomet, nebent keliaujate darbo reikalais į susitikimą, kuris prasidės tuojau pat po lėktuvo nusileidimo. Bet net ir tokiu atveju lėktuve skrydžiui persirengiu paprastais , lengvais, patogiais “naminiais” drabužiais, o prieš nusileidžiant sugrįžtu prie “oficialumo”. Ilgainiui supratau, kad kelionės metu patogiai man jaustis itin padeda tinkamai pasirinkta apranga. Laisvos kelnės, marškinėliai, sportiniai/laisvalaikio batai ir vienas viršutinis drabužis (megztukas, bliuzonas), kurį galima būtų nusiimti, jei keliaujant būtų karšta.

Jeigu iš šaltos Lietuvos išvykstate ieškoti šilumos, apgalvokite: gali būti, kad tarpinėse stotelėse Jums nebus reikalinga pūkinė striukė, o į oro uostą važiuosite sėdėdami šiltame automobilyje. Gal tas papildomas svoris visai nereikalingas? Palikite striukę namuose, o jeigu privalote keliauti su ja – prieš priduodant bagažą, įsidėkite ją į lagaminą. Oro uoste jos tikrai neprireiks...

Atkreipkite dėmesį į avalynę. Aš savo skrydžiams bei kelionėms autobusu renkuosi sportinius, medžiaginius batus, kurie yra labai lengvi ir lengvai derinami (Ecco, Crocs, adidas, Nike, Converse). Skrydžio metu batus nusiaunu – pastaruoju metu praktiškai visuomet ilguose reisuose aviakompanijos išdalina specialius rinkinukus keliautojams, kuriuose rasite ir vienkartines šlepetes. Beje, skrydžio metu kojos patinsta, todėl aukitės batais, kurie yra kiek laisvesni.

3. Kompresinės kojinės - nerealus komfortas kojoms!

Prisipažinsiu – visuomet galvodavau, kad kompresinės kojinės skirtos vyresnio amžiaus žmonėms, jau turintiems problemų su venomis. Bet tai visiška netiesa: jos tiesiog privalomos kiekvienam keliautojui! Šios kojinės skirtos tiek vyrams, tiek moterims.

Kojines kiek sunkoka užsimauti (pirmą kartą teko kiek pavargti), bet jos maloniai apspaudžia koją (kiek stipriau ties čiurna) ir gerina kraujotaką. Kas įdomiausia, po ilgos kelionės autobusu ar lėktuvu, kojos nebūna sutinusios ir aš jau pamiršau, kas yra tas “sunkių kojų” efektas.

CABEAU siūlo ne tik kelionines pagalvėles, bet ir komfortą kojoms, babuko pluošto, itin draugiškos ir malonios odai, kompresinės kojinės

4. Akių kaukė miegui

Gal būt ne visi jautrūs šviesai, bet moksliniais tyrimais nustatyta jog žmogaus kūnas nueina į gilesnią miego stadiją ir visiškai atsipalaiduoja, kai patalpoje yra tamsu. Tačiau tai ne visuomet nuo mūsų priklauso, kai keliaujame į rytus, ar tiesiog dienos metu, norime gerai išsimiegoti prieš laukiančius kelionės nuotykius.

Kartais jį galite gauti nemokamai skrydžio metu, kaikurios avia kompanijos dalina nemokamai, tačiau jei negausite, pasirūpinti galite iš anksto:

5. Kelioninis pledas, jei nėra šalia žmogaus, kuris šiltai jus apkabintų :-)

Pledes, antklodė, tikrai pravers bet kurios kelionės metu. Nors ir vykstate į egzotinę šiltų kraštų šalį, nepamirškite pasiimti pledo, dažnai pietiečiai naudoja oro kondicionierius, kurie kaip sirgdymo mašinos veikia atvykėlius iš šiaurietiškų kraštų ir nepratę prie didelių temperatūros pokyčių. Jeigu laukia +38, o vairuotojas jus veža autobusu, kuriame +19 . t.y. dvigubai mažiau, tačiau silpniasniam žmogui išlipus iš tokio autobuso, lyga garantuota. Norint to išvengti stebuklingas Pledas, susiraitės jūsų lagamine ar tašėje užklos jus ir apsaugos ne tik nuo peršalimo, bet ir padės maloniai atsipalaiduoti, pamiegoti kelionės metu.
Įspėjimai: 0
Ankstesnė Kita Aukštyn Tema Laisvalaikis / Kelionės / TOP 5 daiktai kelionės metu (47 skaityta)

UAB „Lrytas“, Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius. įm. kodas 300781534, įregistruota LR įmonių rejestre, rejestro tvarkytoja: Valstybės įmonė Registrų centras.
lrytas.lt redakcijai rašykite adresu news@lrytas.lt. Iškilus techniniams nesklandumams rašykite webmaster@lrytas.lt
Visos teisės saugomos. © 2019 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
Veikia mwForum 2.12.0 pagrindu. © 1999-2007 Markus Wichitill