Diskusijos / lrytas.lt - Jūs nesate prisijungę
Ankstesnė Kita Aukštyn Tema Ką pasirinkti? / Vartotojų apžvalgos ir atsiliepimai / Kobo Touch (N905A) – eSkaityklė/ eKnyga (11841 skaityta)
bugs.lalaila 2015-10-13 13:58
Didžiąją gyvenimo dalį nemėgau knygų, o kai jas pamėgau – buvo per vėlu :/ .
Per pastaruosius keletą metų, viršutinėje lentynoje, prisikaupė nemažai knygų ir tai mane privertė susimąstyti... Kur visa tai reikės dėti ir kiek visa tai kainuoja? Jeigu atsakymas į pirmąjį klausimą – subjektyvus, tai į antrąjį – gana aiškus. Absoliuti dauguma mane dominančių knygų – parašytos iki XX amžiaus vidurio, todėl jas pirkdavau iš "rankų" arba, populiaresnes, naujas ("naujo leidimo"). Paskutiniuoju  atveju supranti, kad skaitymas yra brangus užsiėmimas (bibliotekos? Ech... ten sunku gauti, ko nori, o jeigu ir pamatai, tai "stok į eilę").
Gal jau laikas pamiršti popierines knygas ir pereiti prie skaitmeninių?
Pirmasis bandymas pakeisti popierines knygas skaitmeninėmis – nelabai sėkmingas. Planšetas nelabai tiko šiai užduočiai, nes akys, po poros valandų skaitymo, sakydavo - NE. Ir vėl norėdavosi išgirsti šlamantį popierių.
Antras bandymas – eKnyga, eSkaitklė (ar kaip pavadinsi...).
Svarbiausia, žinoma, - ekranas (e - Ink), kuris stipriai skiriasi nuo tradicinio LCD. Kuo jis geresnis už LCD? Tikriausia tik tuo, kad geba formuoti vaizdą, kuris puikiai matomas be pašvietimo (pašvietimo pačiame ekrane). Kažkuo primena monochrominį ekraną, bet suformuotas vaizdas lieka ekrane ir išjungus įrenginį (video apie e Ink technologiją). O tai, pirmiausia, leidžia prailginti įrenginio  autonominį veikimo laiką. Bet grįžkime prie svarbiausio: nėra pašvietimo – mažiau vargina akis.
Žaidėjų, eSkaityklių rinkoje, nėra daug (Lietuvoje vos keli), o žinomiausias/ populiariausias – Amazon Kindle. Mažesnės įstrižainės, nei 6 colių rinktis tikriausiai neverta, nes skaityti vargu ar bus malonu. Na, o didesnės įstrižainės eSkaityklės kainuoja neadekvačiai daug (~du, tris kartus daugiau negu 6 colių TOP modeliai). Aparatinė įranga naudojama eSkaityklėse – nedžiugina: naujausias Kindle (2015) modelis turi SoC su vieno branduolio Cortex A9 (1GHz) procesoriumi (BOYUE T62+ su dviejų branduolių CPU). Taip, eSkaityklės veikia lėtokai (nepamirštam ir itin lėto ekrano), bet vargu ar joms reikalingas tas žaibiškas greitis, nes žmogus gi ne robotas ir gali luktelėt tą sekundėlę, kol atsivers naujas puslapis... O naudoti integruotą naršyklę gal ir galima , bet vargu ar verta. Taigi lieka tik ekranas. Na, o jis juodai baltas, bet skirtingos raiškos. Biudžetiniai modeliai (arba tiesiog seni) gali pasigirti vos SVGA (800 x 600) raiška, kai naujausias Kindle Paperwhite (2015) - 1448 × 1072. Į viduriuką patenka įrenginiai su XGA raiškos ekranu. Kainos svyruoja nuo 75 iki 140 eurų. Akivaizdu, jog pati kaina ir, atitinkamai, kainų skirtumas nėra jau tokie dideli, bet visgi... O ką, šiuo atveju, lemia dvigubai didesnis pikselių tankis? Mažinant šrifto dydį, raidės tampa vis labiau išblukusios, nes "neužtenka" pikselių joms teisingai atvaizduoti. Taigi, kuo didesnis pikselių tankis, tuo aiškiau atrodys smulkūs objektai. Bet į šį pavyzdį reikia žiūrėti su dideliu žiupsneliu kritikos, nes vargu ar kas skaito "šperos" šriftu. SVGA rezoliucija 6 colių ekrane ~ atitinka XGA rezoliuciją 8 colių ekrane (iPad mini), jeigu lygintume ekranus pagal taškų tankį. Aišku, čia dar yra plonybių: pačio pikselio atvaizdavimas... Bet kažkokius kontūrus galima užčiuopti.
Jeigu juodai spalvai priekaištų nebuvo/ nėra, tai "balta" – patobulėjo. Naujesni e Ink ekranai (nuo XGA) tapo baltesni, kai ankstesniųjų "balta" buvo labiau pilka. Bet tai irgi labai subjektyvu, juk senų knygų popierius irgi būna visokiausių spalvų tik ne baltas :/...
Tas progresas, kuris įvyko (~2010 – 2015) manęs nesuviliojo, todėl nusprendžiau imti "biudžetinį" modelį. Mano atveju, tai buvo seno modelio skaityklė, kuri dienos šviesą išvydo dar 2011 – Kobo Touch (N905). Dabar egzistuoja trys šio modelio variantai: N905A/B/C. A ir B (su reklamomis) pasirodė 2011, o C maždaug po metų ir buvo nustumtas į žemesnę klasę užleisdamas vietą Kobo Glo (XGA ekranas). Perkant per Ali, pataikius ant nuolaidos, galima nusipirkti A versiją už ~ 40 eurų. C versija kiek brangesnė, bet yra galimybė įrašyti Android 4.2.2 (nematau tame jokios prasmės). Tiesa, eSkaityklė nėra nauja – atnaujinta (refurbished). Bet atrodo (bent mano atvėju) visai neblogai. Komplektacija skurdoka: eSkaityklė, USB laidas, matinė ekrano plėvelė. Taip pat užsakiau dėklą. Visa tai kainavo apie ~ 46 eurus.
Detaliau: SoC – i.MX508  800MHz Cortex A8 + 2.5D GPU (:-D ), Ekranas – 6 colių SVGA, 2 GB vidinės iš kurių laisva apie 1.3 GB, microSD lizdas (iki 32GB), Wifi N.
Reikėtų pagirti Kobo už labai neblogai paruošta OS (spalio pradžioje atėjo OS atnaujinimas, neblogas support'as, kaip tokiam senukui), kuri ir greita ir patogi. OS pasikrauna per maždaug ~ 20 s, dar 5 s trunka įprasto FB2'o atidarymas. Apskritai, tiek Kindle, Pocketbook ar Kobo eSkaityklių valdymas – paprastas ir panašus, todėl čia pridurti nebūtų ko.
N905A puikiai "kramto" PDF ir FB2 knygas (lėčiau, bet pakenčiamai veikia su skenuotom) su standartiniu softu. Entuziastai yra išleidę CoolReader versiją, šiai skaityklei, bet ji veikia netgi lėčiau (IMHO), o po atnaujinimo Coolreader'į reikia instaliuoti iš naujo :/.
Kadangi esu trumparegis (~ +1 : +1) galiu toleruoti gana smulkų šriftą, bet problemų (aukščiau minėtų) nepatiriu. Esant "protingam" šrifto dydžiui raidės atrodo tiksliai ir prie tokios, atrodytų, mažos raiškos. Aišku, stipriai sumažinus šrifto dydį jau matomi "mikro apkramtymai" nors skaityti vis dar gana komfortiška, bet vargu ar kas savanoriškai pasiryžtų tokiam skaitymui. Na, o su skenuotom knygom bus problemų, nes didinant mažos raiškos paveiksliuką  vaizdo kokybė visuomet nukenčia... :/. Todėl maloniausia skaityti "normalias" knygas, kur galima pačiam reguliuoti  šrifto dydį ir stilių.
Kol kas teigiami įspūdžiai.
Įspėjimai: 0
Ankstesnė Kita Aukštyn Tema Ką pasirinkti? / Vartotojų apžvalgos ir atsiliepimai / Kobo Touch (N905A) – eSkaityklė/ eKnyga (11841 skaityta)

UAB „Lrytas“, Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius. įm. kodas 300781534, įregistruota LR įmonių rejestre, rejestro tvarkytoja: Valstybės įmonė Registrų centras.
lrytas.lt redakcijai rašykite adresu news@lrytas.lt. Iškilus techniniams nesklandumams rašykite webmaster@lrytas.lt
Visos teisės saugomos. © 2019 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
Veikia mwForum 2.12.0 pagrindu. © 1999-2007 Markus Wichitill