Diskusijos / lrytas.lt - Jūs nesate prisijungę
Ankstesnė Kita Aukštyn Tema Ką pasirinkti? / Vartotojų apžvalgos ir atsiliepimai / Lenovo Z50 70 ir daugiau (16873 skaityta)
- bugs.lalaila 2015-01-12 20:54 Redaguota: 2015-01-17 20:44
Jau kuris laikas (iš tiesų jau tikrai senokai) ieškojau sau NB, kuris būtų, tarkime, tiesiog geras. O suma, kurią planavau išleisti ~ iki 2500Lt. Aišku, po tuo „tiesiog geras“ slepiasi gana subjektyvūs norai, bet drįstu teigti, jog jie tiktų ir daugumai: spartus (ypatingai domino grafinis posistemis), kokybiškas korpusas, geras ekranas (kiek TN gali būti geras), gera klaviatūra... ir taip dar galima vardinti ilgai.
Iš pradžių atrodė, jog išsirinkti bus gana lengva, bet tik iki tol, kol nepradėjau rimčiau domėtis. Dažniausia galiodavo tokia taisyklė: duodavo vieną, atimdavo – kitą. Kitaip tariant, galiausiai teko pradėti vadovautis taisykle – rinkis iš visų blogybių mažiausią.
Renkantis iš „mainstream'o“ (Acer Aspire E5 571/2G, Dell Inspiron 5000, HP Probook 450/455, Lenovo G/Z50 70, Toshiba L50B) labiausiai patiko Probook serija, bet ji turi vieną didelį minusą: - yra komplektuojama tik su R5 M255 vaizdo plokšte, kuri bus ženkliai lėtesnė už GT 840m ir R7 M260/5 (128 bit  versijas). Taipogi,  Inspiron 5000 sutinkama - R7 M265 bei Toshiba L50 - R7 M260 (Toshiba vadina ją TopazXT – inžinerinis lusto pavadinimas) – 64 bit versijos.

Kodėl GT 840m (64 bit) yra „gera“, o kitos blogos? Pirmiausia, reikia paminėti, jog GT 840m yra Maxwell architektūros perliukas (kaip ir beveik visos 800m serijos vaizdo plokštės išskyrus 820m). Ši architektūra – apskritai naujausia, šiuo metu. Pavyzdžiui, R7 M265, kuri dar anksčiau pasirodė, buvo tiesiog pervadinta  HD 8750m (kiek pakeltais dažniais. Na gerai, kiek pamelavau, skirtumų yra daugiau, bet jie nelabai žymūs: naujesnės directX (11.2) bei openGL (4.3) api versijos). Taigi, R7 265m – kažkur apie pusantrų metų senesnė už GT 840m. Skirtingai nei HD 8750 ~ R7 M265, 740m – nelygi 840m jau vien dėl to, kad nors jų branduoliai ir turi vienodą „shader“ procesorių skaičių, tačiau jų konfigūracija bei produktyvumas skiriasi. 840M turi tris kartus daugiau L2 spartinančiosios atminties nei 740m ir tai, tikriausia, leidžia kažkiek kompensuoti mažesnį atminties pralaidumą. Čia reikėtų paminėti,jog GM108 branduolys ir buvo kurtas tam, kad galėtų efektyviai dirbti su „lėta atmintimi“, kai R7 M265 ir GT 740m „originaliai“ turėjo 128 bit pralaidumą, tačiau gamintojams panorėjus „suchaltūrinti“/ sutupyti, buvo nurėžiamas pralaidumas (apie tai nepranešant – slepiant nuo prikėjo). Praktikoje, tai reiškia, jog sumažėjus spartai ~15 - 30%, TDP reitingas išlieka tas pats (sugadinta VGA). Nesu tikras, bet spėju, jog Tegra X1 SoC turės du iš trijų „shader“ blokų, naudojamų  GM108 branduolyje (būtent SoC ir yra naudojama lėčiausia atmintis).
Na, o pažvelgus į apžvalgas, nesunku įsitikinti, jog 840m yra tiesiog greičiausia savo klasėje ir netgi braunasi į praėjusios kartos „premium“ klasės teritoriją... Taigi, gana natūralu, jog gamintojai vis rečiau naudoja Radeon grafiką savo naujuose NB (nes 840m - greitesnė ir pigesnė).
Bet, žinoma, renkantis NB vargu ar verta taip užsiciklinti ties kažkuo vienu...

Visgi, į didžiausią neviltį varė „mainstream'uose“ naudojamos matricos. Iš karto galima išskirti Toshiba Satellite L50-B-281 (~2000lt), kuris turi IPS matricą, bet  L50 atmečiau dėl iškastruotos grafikos. Galbūt dar ACER ASPIRE V5-561G (2000lt), - geriausia TN matrica (nors vėlgi, geriausia iš blogiausių), bet senas ir mažos talpos HDD. Tuo tarpu, kiti pagrinde siūlė HD rezoliucijos (TN) matricas (su keliomis išimtimis), kurios apčiuopiamų skirtumų, anot notebookcheck matavimų,– neturėjo. Nors, pavyzdžiui, Asus X555LN turi, tikriausia, prasčiausią matricą iš mano minėtų modelių. Toks jausmas, tarytum, ekranas yra balkšvas, todėl atrodo, kad nenulupta „kažkokia“ plevelė. Anot Notebookcheck, juoda spalva keturis kartus šviesesnė nei Z50 70 atveju. Panašu, jog dėl to ir išmečiau iš sąrašo X555ln (ir dėl to, kad labai sunku prieiti prie aušinimo sistemos bei Asus nepateikia Win7 tvarkyklių). 
Blizgus ar matinis ekranas? Nors dabar ir vyrauja stereotipinė nuomunė, jog matinis – geriau, tačiau tam galima objektyviai paprieštarauti. Taip, dirbti su matiniu ekranu stipriai apšviestoje aplinkoje (lauke) – daug geriau, bet tai bus ko gero vienintelis ženklus privalumas prieš „blizgę“ matricą.  Matinė ekrano plevelė yra nelgygaus/ „granuliuoto“ paviršiaus , todėl ji sugeba ir absorbuoti  atspindėti (į visas puses) šviesą (apskritai, matinės plevelės gaminamos gana įvairiai norint išgauti minėtus efektus: būna kelių sluoksnių, kai kiekvienas jų atsako už tam tikrus optinius reiškinius, tik paviršius apdirbamas mechaniniu ar/ ir cheminiu būdu...). Bėda ta, jog ne tik į ekrano paviršių krentanti  šviesa yra „paveikiama“, tačiau ir išeinanti (spinduliuojama matricos). Todėl prastas ekranas tampa dar prastesniu: sumažėja konstrastas, spalvų aštrumas. Žinoma, čia reikėtų lyginti konkrečius modelius, nes situacija gali greitai apsiversti aukštyn kojom, bet „mainstream“ kategorijoje šis teiginys gana teisingas.

Klaviatūros „mainstream'uose“ nuvilia, kaip ir matricos. Pagrinde dėl to, kad rašyti nelabai malonu. Nevisada jauti ar paspaudei klavišą ar ne. Todėl, jeigu jau norisi geros klaviatūros, tuomet reikėtų “atkreipti dėmesį“ į Lenovo ThinkPad Edge seriją. Ji pasižymi tikrai puikia klaviatūra, bet apart šito, negali  pasigirti kažkuo ypatingu. Tiesą sakant, buvau trumpai susidomėjęs TP Edge E555/ E540 (2200lt), tačiau teko išbraukti jį iš sąrašo. E540 turi „iškastruotą“ GT 740m bei m serijos (35 W TDP) Intel procesorių, o E555 – R7 M260DX (apie tai plačiau čia).
O šiaip, IMHO Acer'ių klaviatūros geriausios iš blogiausių.

i5 ar i3, o gal Kaveri? Pirmiausia, kuo skiriasi i3 nuo i5. Ogi beveik niekuo. Šių procesorių lustai – identiški, todėl skirtumai – „programiniai“. i5 turi vadinamąją „Turbo Boost“ „technologiją“. Pavyzdžiui, i5 4200u gali padidinti bazinį taktinį dažnį: vienam apkrautam vienam branduoliui iki 2.6 GHz, o dviem iki 2.3 GHz (bazinis dažnis siekia 1.6 GHz). Tačiau yra du apribojimai (tas pats galioja ir grafiniam posistemiui): lusto temperatūra ir energijos suvartojimo limitas. Pirmuoju atveju situacija – gana aiški: procesoriaus temperatūra pasiekia tam tikrą reikšmę ir  sumažinamas taktinis dažnis. Antrasis atvejis – kiek painesnis: bėda ta, jog ir grafinis posistemis suvartoja kažkiek el. energijos, todėl apkrovus GPU sumažėja energijos suvartojimo lubos procesoriui. Taigi, sumažėja ir taktinis dažnis (Turbo Boost), kuris artėja link bazinio. Neradau nei vieno testo, kur būtų rimtai testuojamas Turbo Boost režimas (Haswell i5/ i7u), ilgiau nei kelių minučių testais. Nebent atvejus, kai procesorius akivaizdžiai perkaisdavo pvz: surface pro 3. i3 maksimalus dažnis – bazinis, kuris sumažinamas esant pirmam apribojimui (ir, žinoma, esant neakrautam procesoriui).
Kaveri architektūros lustai (AMD) turi spartesnį GPU (nuo A10 serijos) nei Haswell U, tačiau nelabai konkurencingi CPU fronte. R6 grafinis posistemis (384 „shader“ procesoriai) būtų ~ dvigubai ir daugiau lėtesnis už GT840m, o spartesnis R7 (512 „shader“ procesoriai), kolkas pasirodė tik AMD prototipiniame NB. Kitaip tariant, AMD Kaveri grafika yra geresnė už Intel Haswell GT2 (bus panašios spartos, kaip  Broadwell GT2), bet diskretinės vidutinės klasės vaizdo plokštės vis dar kitame lygyje. Kaveri lustai palaiko Hybrid Crossfire, tačiau kolkas gamintojai „poruoja“ tik „kastratus“ su integruota grafika, todėl tikėtis didelio pagreitėjimo neverta, neskaitant dar ir neidealių tvarkyklių. Bet jei ir labai norima NB su AMD APU, reikia dar jį rasti, nes jie jau tampa retenybe, o ypač Lietuvoje.

Korpusus paliksiu ramybėje, tačiau IMHO atiduodu pirmenybę aliuminiams (dalinai aišku), kurie  ir žiūrisi gražiau ir kiek prisideda prie sistemos aušinimo.

Po ilgų svarstymų, prieš pat naujus metus pasirinkau Lenovo Z50 70 (i3 + GT 840m) už ~1600 dar Lt.
Didžiausi minusai: šiaip sau klaviatūra, lėvoki „touchpad'o“ klavišai (garsūs ir sunkokai spaudžiasi), labai plona ekrano nugarėlė (nelabai patikimai atrodo), kuri pagaminta iš paprasto plastiko (lengvai braižysis), nėra HDD apkrovos „lemputės“, 43 Wh baterija (minusų galėjo būti ir daugiau, bet reikia turėti omeny, kad čia „mainstream'as“).

Ekranas FHD blizgus, max ryškumas ~ 200 cd/ m^2. Lauke jau būtų beveik neįmanoma naudoti,  tačiau kambaryje visai komfortiška. Gamyklinė kalibracija – gaidys. Atsisiuntus icc profilį iš notebookcheck situacija akivaizdžiai pagerėjo: spalvos tapo „šiltos“ ir tikslesnės, kai prieš tai vyravo mėlyni tonai. Galima pagirti už neblogą juodą spalvą (už gana aukštą kontrastą). Matymo kampai – didžiausias matricos minusas (į šonus visai neblogi, tačiau žemyn ir aukštyn – gaidys).  Beje, užsakiau pusiau matinę ekrano plevelę, tačiau ji visdar pakeliui. Bus įdomu išbandyti, tačiau ją užklijuoti - tikras išbandymas.
Galbūt  vyriai kiek per stipriai laiko ekraną, norėtųsi, kad šis procesas vyktų įdedant mažiau pastangų.

Aušinimo sistema – džiugina: gana tyli visais režimais (jokio ūžimo tik oro pūtimo garsas). Ir, žinoma, aušina tikrai neblogai: GT 840m po ~ 20min  žaidimo (GPU apkrova ~99%) įkaito iki 66 C laipsnių, o tai būtų neblogas rezultatas ir stalinei vaizdo plokštei. Beje, GPU taip ir veikė padidinto dažnio režimu (Turbo Boost). Žaidžant (F1 2014, World of Tanks, Watch Dogs...) momentinės  el. energijos sąnaudos (iš tinklo) retai perkopdavo 40 W ribą, o neapkrautas NB vartoja apie 10 ~ 13 W (realiai NB energijos suvartojimas – kiek mažesnis, nes reikia įskaityti ir PSU nuostolius). Beje, su Windows OS NB sąnaudos kiek mažesnės nei su Mint (o be Bumblebee jau ir visai nepriimtinos).

Maloniai nustebino ir hibridinis kietasis diskas – Samsung/ Seagate 1TB 8GB SSD ST1000LM014. Trumpai apie SSHD.
Diską sudaro du diskai: SSD ir HDD. HDD – pagrindinis diskas, o į mažos talpos SSD įkraunami dažniausiai naudojami failai, pvz: OS užsikrovimui reikalingi failai, dažniausiai naudojamų programų failai...
Galiu patvirtinti, kad SSHD – labai gyvas ir minėtas užduotis atlieka gana greitai. Beje, ir labai tylus (vos girdimas).

Baterija gal ir laikys ~4 val naršymo su wifi (taupymo režime). Beje, Lenovo nepateikė (Win7 OS) enrgijos valdymo programėlės, todėl reikės pačiam sukonfigūruoti. Žaidžaint baterija išsikrauna akyse (1 val su trupučiu gal ir pavyks pažaisti).

Garsiakalbiai – labai garsūs, bet tik tiek. Garsus atkuria tik ~ aukštų dažnių diapozone, todėl ir skamba nelabai (galbūt ir aliuminis korpusas  nevisai tinka).
Webcam'as ir mikrofonas – visai neblogi.

Nuotraukų nededu, jas ir video  galima rasti internete.

+

Matinė ekrano plevelė jau užklijuota ir pirmi įspūdžiai : kaip jau minėjau anksčiau, ją dažnai vadina - pusiau matine ir tame yra daug tiesos. Atspindžiai tapo sunkiai įžiūrimi, tačiau tikras matinis ekranas su šia užduotimi susitvarko geriau. Kontrastas ir spalvų aštrumas nukentėjo nežymiai.
Buvo sunku užklijuoti ne vien dėl to, jog didelis ekranas ir reikia tiksliai pataikyti į matricos "rėmus", bet ir dėl dulkelių, kurias vis tekdavo su lipnia juostele nuimti nuo ekrano paviršiaus (viena jų taip ir liko po plevele, nes priejos prilipo :/).
O kalbant paprastai, manau tikrai verta, jeigu yra toks poreikis.
Įspėjimai: 0
Tėvinis - TamaEg 2015-01-13 14:04
Pritariu, kad Asus X555LN - ekranas šūdinas per visą pilvą. Reikia tiesiai sėdėti ir žiūrėti į ekraną, kiek nors pasikreipsi - balta nuo balsvos nesiskirs spalva. WebCamas - irgi šūdinas 640x480 (nors jo nenaudoju). Temperatūros geras; paprastiem 3D žaidimams (low end - Hidden Objects/Quest games) - sueis. Temperatūros geros. Nieko tokio sueis ir toks. Duokit 5k litų, tada ir pradėsim šnekėti apie NB, o ne iš varganų 2k kažkokias ašaras spausti...
i7-7700K|Asus Z170|16 GB RAM|12,3 TB HDDs|462 GB Flash
|NV GTX 1070 8 GB|Chieftec 750W|SB|DVD+/-RW
Įspėjimai: 0
Tėvinis - bugs.lalaila 2015-01-15 21:41 Redaguota: 2015-01-15 21:45

>> paprastiem 3D žaidimams (low end - Hidden Objects/Quest games) - sueis


Quest žanro žaidimams pilnai užtektų ir Intel i3/5 grafikos. 840m gali "pavežti" beveik bet ką (tik nustatymus reikės "apkarpyti")...

>> Duokit 5k litų, tada ir pradėsim šnekėti apie NB, o ne iš varganų 2k kažkokias ašaras spausti...


Manau, jog priklauso ir nuo to, kaip žiūrėsi. Man susidarė įspūdis, jog nuo 2000 ~ 3000lt kainų kategorijoje - praraja (neskaitant biudžetinių žaidimų NB). Ten dar galima rasti "mainstream'ų", o kitos serijos atvirai kelia įtarimų: pvz HP EliteBook, ThinkPad L, Probook 600... Įtarimai tokie, kad sunku suvokti už ką reikia mokėti papildomus 30 - 40% sumos.
Įspėjimai: 0
Tėvinis TamaEg 2015-01-16 09:27
Yra kaip yra. Šiaip tai su tuo kompu iš viso nežaisiu normalių 3D žaidimų - klaviatūros gaila drožti. Tam yra stalinis. O visiem kitiem darbam - turi užtekti. Tik tas, kad prie 4 GB RAM pridėjo dar 4 GB, ir HDD pakeitė į 256 GB SSD. Vietoj 1750 Lt gavosi ~2320. Aišku, permokėjau, reikėjo pačiam SSD įsidėti. Bet, galvoju, kad tegul tai padaro iš karto. Bus tų pinigų, jie uždirbami.
i7-7700K|Asus Z170|16 GB RAM|12,3 TB HDDs|462 GB Flash
|NV GTX 1070 8 GB|Chieftec 750W|SB|DVD+/-RW
Įspėjimai: 0
Ankstesnė Kita Aukštyn Tema Ką pasirinkti? / Vartotojų apžvalgos ir atsiliepimai / Lenovo Z50 70 ir daugiau (16873 skaityta)

UAB „Lrytas“, Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius. įm. kodas 300781534, įregistruota LR įmonių rejestre, rejestro tvarkytoja: Valstybės įmonė Registrų centras.
lrytas.lt redakcijai rašykite adresu news@lrytas.lt. Iškilus techniniams nesklandumams rašykite webmaster@lrytas.lt
Visos teisės saugomos. © 2019 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
Veikia mwForum 2.12.0 pagrindu. © 1999-2007 Markus Wichitill